2.5 yaşında uyku arkadaşı edinebilir mi??

turkuazz soruyor: 5

http://www.nurturia.com.tr/playskool-ninnili-uyku-arkadasim-(mavi)/p/d/899 ;

bunu almayı planlıyorum,ne dersiniz alışır mı faydası olur mu?

birlikte yatağa gidiyoruz,masal-hikaye anlatıyorum,sakinleşmesi çok uzun sürüyor,1 saatten önce odasından çıkamıyorum.

siz neler kullanıyorsunuz uyku arkadaşı olarak??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yapii

verdiginiz linkte goremedim ama ninnili bisey sanirim.bana kalirsa sesli bir uyku arkadasi almayin benim kizimda ters tepti uykusunu aciyo otur seyler.ebati buyuk olmayan yumusak tuysuz birseyler tercih edebilirsiniz.biz kucuk tuysuz bir kuzuyla baslamistik ama suan hadi uykuya dedigim anda kendi istedigu bebegini aliyo bu bazen tas gibi koca bir bebekde olabiliyo ama kendi tercihi oldugu icin rahatsiz olmuyo o uyuduktan sonra yanindan aliyorum


EmirPinar

merhaba bizde uyku arkadaşı olarak sesli bir oyuncak seçmedik,yumuşak pepee arkadaşı eşlik ediyor oğluma(kendisi seçti),ve masallarımızı da pepee ya göre uydurup anlatıyoruz:)


daco

Bizde bahsettiğiniz uyku arkadaşından vardı sesli, ışıklı olduğundan pek işimize yaramadığını düşünmüştüm ancak sonradan anladımkı kızım oyuncak bebekleri sevmiyormuş hala da sevmez, dokunamaz nedense korkar. bizde seçimi ona bıraktık, yatağa neyi isterse, o dönemde favori arkadaşı kimse onunla yatıyor. bazen kitapla, bazen trenle, bazen topla hatta çoğu zaman bunların hepsiyle beraber uyuyor :)  


Bence seçimi ona bırakın, hergün 1 oyuncağını (bazen daha fazlasını) yanına alabileceğini söyleyin, ikisine birden kitabı okuyun ve önce oyuncağın uykusu gelsin, beraber uyutun, o sırada kendiside gevşiyor. 

Ben birde bütün günümüzü tekrar anlatıyorum yeniden eğlenebilmemiz için gündüz olmalı şimdi vücudumuz dinlenmeli gibi açıklıyorum. Sanki kapanış konuşması gibi oluyor uykuya geçişi daha kolay oluyor. Birde eğer uyku faslını aceleye getirirsem ve aklımdan "hemen uyusa da şunu bunu yapsam" diye geçirip sabırsızlanırsam, uyuyacağı varsada uyumaz benim kızım, hemen hisseder. Bu gibi durumlarda normal yatağa gitme saatinden yarım saat daha erken gidiyoruz yatağa, zaman bol diye ben kendimi daha rahat hissediyorum daha çabuk uykuya dalıyor böylelikle.


mugmela

pelus oyuncaklar olabilir belki. Benim de umudum uyku arkadasıydı ama 2.5 yıldır uyku arkadaslarını etli canlı insanlardan seciyorlar...ne vardı pelus ayılarına sarılıp uyusalar...


Aysegul_

http://www.ikea.com.tr/urundetay/40216084/vandring_yumusak_oyuncak.aspx
bu oyuncağını çok seviyor bizimki. gece yatarken de veriyorum bazen.Cevaplamak için Üye ol