ferro sanal

cmr soruyor: 4

Bugün kızıma hemşire ferro sanal (demir ilacı) verdi.4 aylıkken mi başlanıyor bu damlaya?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sevcanvet

evet bizim doktorumuz 4. ayda verdi burdaki anneler gaz yaptığını bu yüzden sabah içirilmesinin daha iyi olduğunu söylüyorlar aklınızda olsun...


tiara

evet,4. ayda veriliyor. demir çok ciddi kabızlık yapabiliyor, tehlikeli bir şey değil elbette ama ben rutin verilmesine karşıyım aslında, sadece destek amaçlı verilecekse çok düşük doz verilmesinde fayda var.


Sanemm

Hayır 6 aylıkken başlanıyor, ilk 6 ay sadece anne sütü alan bebeklerde bebek anne sütündeki demiri kullanıyor. Bebeğe kan testi yapılıp kansızlık tespit edilmesi halinde daha erken (4 ay civarı) başlanabilir.

Demir ilacının kabızlık yapıcı etkisi olduğundan, bebeğinizde kan testiyle belirlenmiş bir kansızlık yoksa 6. ayın sonunda başlayın. Zira kabızlıktan dolayı bağırsakları zorlayıcı olabilir. Ek gıdaya başlamanızla birlikte gün içerisinde bol su ve lifli gıdalarla bu etkiyi azaltabilirsiniz.


ema

Bize 4.ayda başladılar kan testinde kansızlık olmadığı halde dr um kullanman gerekli dedi.Çok güvendiğim bir dr her hastalığa ilaç vermeyen nadir drlardan.Cevaplamak için Üye ol