sizce 1 yaş için kreşmi bakıcımı?

Senem_Sera soruyor: 10

arkadaşlar kızım Eylülde 1 yaşında olcak ve ben Ağustos gibi işe başlarım büyük ihtimalle.İşte ikilem,aslında bir eğitimci olarak bakıcı bayanın kültürünü almasındansa kreş eğitimini çok doğru buluyorum fakat 1 yaş fazlasıyla erken sanki.Aslında annem de var ama her gün onunla olamayabilir.Yani bakıcıyla teke tek kalmaz Sera.Annem de onlarla olur çoğu zaman.Siz olsanız hangi yolu izlerdiniz.Fikirleriniz benim için cidden önemli.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


barok

3 yaşına kadar kreşe sıcak bakmıyorum ben ilk üç yaş çok mühim, kreşte birçok kişi var fikrim evde bir kişiyi daha kolay idare edebilirim :) hiç olmadı bir kamera koyarım ama kreşte bakıcısı ablası öğretmeni , diğer çocuk ayrıca da çocuk konuşamadığı için memnuniyetini ve memnuniyetsizliğini de dile getiremiyor. Bakıcıya ayrıntılı olarak nasıl oynayacağını neler yapacağını anlatıp , bir sürede onlarla birlikte vakit geçirirsiniz, annenizde kontrol altında tutar  ,,, zor işler gerçekten hayırlısı olsun 


angelique

anneniz de varsa kesinlikle bakici. etrafta gordugum krese baslayan cocuklar hastaliktan kurtulamiyor.


Senem_Sera

ya herkes aynı şeyi düşünüyo daha bi kişi de kreşe gönder demedi etrafımda:)
 hastalıktan ben de çok korkuyorum açıkçası bi de özel sektörde çalışıyorum izin almam hiç kolay değil.


metiss

ben olsam ben de bakıcıve anne derdim:)kreş çok önemli ama en azından 2 yaşına gelene kadar bekleyin bence de..şimdilik annemiz bakıyo ama 2 yaşına geldiginde biz öyle yapıcaz,kreş her açıdan çocuk için çok yararlı..ama çookk erken daha:)


ediluj

çocuk psikiyatrisleri eskiden 3 yaş şimdi çocuk gelişimi,algılaması daha iyi diye 2 yaşından önce kreşe cok sıcak bakmıyorlar,zaten 2 yaş içinde oyun grupları deniyor.. Birde kreşe başlayınca flora değişiyor çocuklar hasta olabiliyor,buda o yaşta bir bebeğiğn gelişimini olumsuz etkileyebilir
  bencede iyi bir bakıcı+anne daha mantıklı..eğitimi açıısndan siz yönlendirebilirsiniz.benim de kafamda soru işaretleri vardı bakıcıyla eğitim nasıl olur diye ?!ama sizin yönlendirmelerinize uyan, yeniliklere açık biri olursa bakıcınız , eğitimi açıısndan kafanızda soru işareti kalmıyor.
Annede; güvenlik denetleme konusunda gayet iyi bir şans..
sevgilerimle..Senem_Sera

çok büyük ihtimal bakıcı gibi görünüyo bakalım.Ediluj bence de 2 yaş çok daha uygun kreş için.Arkadaşlarımın çocuklarına bakıyorum 2 yaşını gçtikten sonra evde bakılan çocuklar tam anlamıyla sosyalleşemiyolar.Tabi kreşin hastalıklarına kesinlikle katılıyorum ama zavallı çalışan anne çocukları hiç birisi anne bakımını tutmaz tabi.


annevebebis

calliophe +1. ayrıca sadece mikrop bakımından değil çoğu kreşte verilen eğitimin kalitesizliğinden de sıcak bakmıyorum kreş olayına. çocukları gerektiği gibi idare ve konrtol ettiklerine inanmıyorum. çocuğun arkadaş çevresi ile ilkokuldan daha erken tanışması bu çağda maalesef ailede verilen eğitimin ziyan edilmesi gibi bir anlam taşıyabiliyor. sizin özene bezene yetiştirdiğiniz, edep ahlak vermeye çalıştığınız çocuğunuzu kreş sonrası ağzından kötü bir söz çıkarken duymanız kuvvetle muhtemel ihtimaller arasında. örneğin ben çocuğuma tv izlettirmiyorken, ailede tv denetimine hiç tabi tutulmamış bir başka çocukla aynı ortamda olmasına gönlüm razı değil. ilkokulda zaten 6-7 yaşına gelmiş olacaklar ve 6-7 yaşından sonra zaten yaş ağaç eğilmiş olacağından,  olumsuz rüzgarlar da üzerinden gelir geçer. Naçizane düşüncem böyle.


Senem_Sera

kesinlikle ben de katılıyorum sizlere yalnız ben öğretmen olduğumdan kendi okuluma bağlı bi kreş falan olursa kontrol etme şansım çok yüksek.Bu benim için bi artı.Zannedersem 2 yaşında mecbur başlıycaz bu sene olmasa bile:)Güzel fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler:)

Sevgiler Ankara'dan...Senem_Sera

şimdi içim fena oldu:(   sadece oyun grubu olabilir diye düşündüm onda da kendim götürürüm zaten onun dışında evde olcak gibi..


onat2807

Off benim gözlerim doldu çizilen tablo karşısında ama evet gerçekler bunlar,kreş için (kreşte büyümüş bir çocuk olarak) 1 yaş gerçekten erken..
Biz annemlerle aynı şehirde değiliz ama bu fedakarlığı yapıp 9-10 ay okul süresince (ben de öğretmenim ) gelecekler.Çok yorulmasınlar diye de yarım gün bakıcı tuttum,eylülde başlayacak.2 yaşından sonra da kreş.Biz de sistem böyle sevgili senem sera..Cevaplamak için Üye ol