İlk bebeği mikroenjeksiyon, 2.si doğal yoldan olan var mı?

nilaylilayla soruyor: 7

Onca emekten sonra bebeğine kavuşan emekçi anneler...size soruyorum ilk bebeği tüp bebek olup da 2.bebeği doğal yoldan gelen var mı?
En önemlisi de hangi problemden dolayı olmuyordu?ve sonradan o problem nasıl halloldu da bebek kendisi geldi..yada hallolmadan mı geldi ?neler yaşadınız?bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zehra

Benim bir yakınım var, ikiz erkek tüp bebekten sonra gelen- hem tek yumurtalıkla, hem de süpriz- kız bebek. Daha onceki problemleri tek yumurtalıgının alınmıs olması ve birden fazla kez dıs gebelik gecirmis olmasıydı. 


selencem

Çok yakınım tüp bebekle ikiz doğurdu, 3-4 sene sonra ise normal yoldan hamile kaldı. Problem sperm kalitesindeydi, hiç birşey yapılmadı sonrasında, tesadüfen oldu.


nilaylilayla

zehra senin yakının kadın problemiydi galiba sadece..tek yumurtalıkla gerçekten ...çok şanslıymış:)
selen,acaba tüp bebekten sonra, ya da sonraki doğal hamilelikten hemen önce ,spermiyogram yaptırmış mıydı?bilgin var mı?yani aynı değerlerle mi gerçekleşti gebelik...


selencem

Yapılmadı henna. Değerler kendiliğinden artmış sanırım, beklenmedik oldu. Ama doktor doğumdan sonra uyarmıştı, tüp bebekten sonra normal hamile kalan çok oluyor diye.


nihal58

Yakın bir arkadaşımızın ikiz kızları var ve doktorlar bunları senerlece kısır olduklarına inandırdıklarından korunmuyorlar bunlar ve kızlar daha 2 yaşında bile değil süprizz anne hamile :) olmayışının çok net bir nedeni yoktu ama uzun süre olmadığı için tüp bebek yapmışlardı.


Annegozuyle

Tüp bebek yöntemi ile kavuştuğum kızım 13 aylıkken kendiliğinden oğluma hamile kaldım. Bizdeki sorun tam bilinemiyordu. Doktorumuz kolay hamile kalabilirsin  tüp bebek ve doğumdan sonra diye uyarmıştı. Şimdi kızım 1,5 yaşında ve yaklaşık 5 aylık hamileyim:)


nilaylilayla

aa süper hayırlı olsun:)
bir de çiftler genelde nasılsa çocuk olmuyor diye korunma olayını bırakıyorlar ,onunla da alakalı diye düşünüyorum..çok duyuyorun artık bu şekilde olan:)..özellikle de belli bir problem saptanmayan çiftler ...Cevaplamak için Üye ol