MAMA

ZEYNEPBEBEK soruyor: 10

KIZIM MAMA İLE BESLENİYOR APTAMİL 1 VERİYORUM BAŞKA BİR ŞEY ÖNERİRMİSİNİZ.sanki az kilo alıyor

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ZEYNEPBEBEK

teşekkur ediyorum başka mama denesem mi acaba


esrasena

günde kaç ölçek veriyorsun canım?


ZEYNEPBEBEK

günde 600-700 cc yiyor ortalama ben az buluyorum cevabınız için teşekkurler


esrasena

ek gıdaya erken geçirir belki doktorunuz.normalde 500cc yeter çünkü,bi de az kilo alıyorsa idrar tahlili yaptırmayı öneriyolar.


ZEYNEPBEBEK

doktorumuz iyi dedi kızım şimdi 3,5 aylık ve 5600gr bana az alıyomuş gibi geliyor evham mı yapıyorum neyasemin_ekin

bence kilosu gayet iyi. Doktor da iyi dedikten sonra, iciniz rahat olsun. Benim de kizim 3 aylikken kilosu o civarlardaydi.


alpine

benim bebeğim  tam 3 aylık ve 5300 gr henüz. aynı durumdayız sanırım :)
alp 2900 gr doğdu ve 1. ay sonunda 3400 gr olmuştu. ancak 500 gr almış yani... doktor tavsiyesiyle aptamile başladık biz de. günde 2 kez, toplam 150 cc mama takviyesi yapıyordum. 2. ay sonunda 4600 gr oldu fakat aptamil çooook fazla gaz ve kabızlık problemi yaptı bizde.
sonra çok araştırdım ve bir de hipp denemeye karar verdim. hipp sorunu çözdü, kabızlık ortadan kalktı ama bu ay ancak 700 gr civarı alabildi. bana da kilosu çok az geliyor. çok üzülüyorum.

mamayı mı değiştirmeliyiz yoksa günlük miktarı mı artırmalıyım bilmiyorum. bakalım yarın kontrolde doktorumuz ne diyecek...


ZEYNEPBEBEK

merhaba alpine doktorunuz ne dedi merak ettimalpine

Zeynepbebek merhaba,

ben evde dijital tarrıda tartıyordum ama doktor kontrolünde alp 5500 gr çıktı. tam 1 kiloya yakın almış yani bu ay... doktor da böyle devam edelim dedi. yalnız ben anne sütüne takviye olduğu için pre hipp veriyordum. şimdi işe başladım ve ben yokken mama öğün olarak veriliyor. bu nedenle, daha doyurucu olsun diye hipp 1'e geçeceğiz. günde 150-200 cc civarı mama alıyor halen.

ben de kilosuna takmış durumdayım. zayıf mı diye sordum doktora ama başka bebeklerle değil, kendi içinde değerlendirmemiz gerektiğini söyledi. her ay 1 kilo alıyor ve 3-4 cm uzuyorsa çok iyi büyüdüğü anlamına gelirmiş. yalnızca biraz minyon bir çocukmuş :) boyu da 61 cm. tam ortalamada aslında, yani neye göre minyon bilmiyorum.

çok da kafaya takmamak gerek. mamayla beslenen, balon gibi şişirilmiş bir bebek olacağına, zayıf ama sağlıklı olsun. gerçi tombiş kolları mıncıklamak da hoş olurdu ama neyse :)

not olarak birşey ekleyeyim, bebeğinin kilosuna takmış bir yakınım vardı. aptamil kilo aldırmıyor diye bebelac a geçmişti sanırım. ama ben denemedim, aldırdığı kilo farkeder mi bilmem. ek bilgi olsun diye söylüyorum.


ZEYNEPBEBEK

valla bilmiyorum degiştirsem mi benim kızım 56cm 5700 falan doktorumuzda normal demişti.bizmi takıntılıyız acabaCevaplamak için Üye ol