Kardeşlerin odapaylaşımı

crn_nz soruyor: 4

Merhaba

Benim kızlar 5 ve 2.5 yaslarındalar. Su an ikiside aynı odada uyuyorlar, diğer odayı da oyun odası yaptım, orda oyuncakları var. Simdi bu Eylülde buyuk kzım hazırlıga baslıyor. Acaba odalrını ayırmalımıyım? Ayrıca pek anlaşamayan kızlardır. Ne dersiniz?

Zuhre

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ozgeerdogan

Benim henüz 1 kızım var, ama kendi açımdan cevap vericem.Ablam ile aramda 15 ay vardı, ve hep aynı odada kaldık.Başlarda anlaşamasak bile  aramızda inanılmaz bir bağ oldu büyüdükçe...çok özel paylaşımlarımız...Zaten çocuklar bir süre sonra daha az vakit geçirmeye başlayacaklar, okul-kreş vs.derken...Bence kendileri özellikle istemedikleri sürece ayırmayın odalarını..Anaokulunda ya da ilkokul 1. sınıfta odasına kapanıp kendi kendine ders çalışmayacak zaten, bence ayırmayın şimdilik.


crn_nz

Merhaba Özge,

Bende ikisinin senin bahsettiğin sekilde birbirlerine yakın olmayı, paylaşmayı öğrenmesi gibi( istediğim kadar uğraşayım ama paylaşım sıfır bu arada) durumlardan dolayı odayı ayırmak istemiyorum. Benım merak ettiğim psikolojik açıdan bir sakınca varmıdır diye. Zaten cokta doktorun her soyledığını yapan bır anne değilim ya, cocuklar bana en uygunu ve dogruyu gosterırler.
Cevabın ıcın tesekkurler...

Zuhre


Ozgeerdogan

Sevgili Zühre;
Şuan anlaşamamaları çok normal...Ama 2 sene sonra kendi aralarında anlaşamasalar bile sen birine sesini yükselttiğin zaman diğeri kardeşini koruyacak..(biz o yaşlarda saçsaça girerdik ama başkalarına karşı birbirimizi hep korurduk:):)
Biraz daha büyüdüğümüzde ablam gece sık sık 'özge uyudun mu' diye sorardı, hayır demişsem yanına geleyim mi, beraber uyuyalım mı diye sorardı.(ranzada o üstte,ben altta uyuyorduk).İlk evlendiği zaman en çok özgenin nefes alışını dinlemeyi özlüyorum derdi.Şimdi her ikimiz de anneyiz, her sabah mutlaka konuşuruz telefonla, çok bağlıyız birbirimize...Sırdaş, arkadaş, abla-kardeş...

Bence siz de kızlarınız da çok şanslı...Keyfini çıkarın...


ezgik

ah ah kızlar böyle güzel sırdaş ve arkadaş oluyor ya oğlanlar nasıl olur acaba, açıkcası 2. bebeğim kız olsaydı ayrı oda yapacaktım ama şimdi 2. si 2 yaşına gelince onun çinde abinin odasına bir yatak almak istiyorum, bakalım zaman ne gsöterecek, aynı oda da olmalılar bencede sonuç olarak:)Cevaplamak için Üye ol