Anabilim eğitim kurumları hakkında bilgi

smyrana soruyor: 5

Merhabalar,

6.sınıfa giden kızım için oturduğum çevreye yakın olan Sancaktepe Anabilim Okulu’nu araştırıyoruz,okulla görüşmeye gittim ,akademik eğitimleri hakkında çok fazla tatmin olamadım,şuan eğitim gördüğümüz okuldan memnunuz fakat iki yıldır ulaşım servis problemi yaşıyoruz ,bu sebeple evimize yakın iyi bir okul arayışına girdik .

Anabilim okulunda çocuğu ortaokula giden velilerden tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum .Akademik yönden eğitimleri nasıldır ?

Teşekkürler .

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Sah24

Merhaba kızım 4 senedir anabilimde ve bu sene 2. Sınıfta. Biz ilkokul olarak genel anlamda memnunuz. Ortaokuldan memnun arkadaşlarım var ama lisede hepsi değiştirmek istiyor. Bende 4. Sınıfta sınavlara sokup değiltirmek istiyorum nedeni okuldan memnun kalmamak değil sadece tercih :)  


smyrana

Merhaba dila83,cevabın için teşekkür ederim .

Ortaokul kısmında çocuğu olan veli arkadaşlarında tecrübelerini bilmek isterdim ,akademik eğitim kalitesi nasıldır ? 


guta

Benim de en merak ettiğim konu  bu. Oğlum Anabilim 4. sınıfta. Seneye devam mı tamam mı karar vermemiz gerekiyor. Çok büyük bir ihtimal devam edeceğiz ama yine de araştırıyorum. Ortaokulda abisi ablası olanlar var. Onlardan aldığım bilgiye göre Anabilim orta kararda. Ortaokul seviyesi olarak çok başarılı değil bence, yani çok iddialı değil ama kötü de değil. Alternatife göre değerlendirmek lazım. Neresi daha iyidir bilemiyorum. 


guta

Siz hangi okuldasınız?


nurlutoria

Anabilim için çok ders odaklı yorumları okuyorum, ev ödevleri çok mu veriliyor mesela? Birde bizim için spor ve sanat dersleride önemli, okulun tutumu nasıl, teşvik ediyorlar mı öğrencileri spor ve sanat dallarına? Yani sadece ders mi asıl merak ettiğim buydu, teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol