nUrturia annelerinin fikirlerine ihtiyacım varr

mehmetdoruk soruyor: 2

oğlumu bayadır kucağımda sallayarak uyutuyorum. şimdi diş çıkarıyoruz 2 gün önce biri patladı diğeri de sırada. benim sorunum uykusuzluk oğluşumu kucağımda uyutuyorum yatırıyorum en fazla 20 30 dakka içinde uyanıyor bazen 5 dakka tekrar kucağıma alıyorum tekrar yaıtıryorum tekrar alıyorum tekrar emziriyorum yatırıyorum beşiğe koyup sallıyorumv.s vs. bu böyle sabaha kadar sürüp gidiyor eğer şanslı günümüzdeysek. yok eğer değilsek gece 2 gibi bi uyanıyor uyutmak mümkün olmuyor illaki sabahlıyoruz.ama işin ilginci sabah da uyumuyor çocuk.bu 2-haftadır böyle.önceden gene biraz uyuyabiliyordum.arkadaşlar etrafımdaki herkes bu çocuğu sen alıştırdın böyle kokunu aldı  alıştı yanlış yaptın daha geç kalmadan uyku eğitimi yap falan diyolar. yardım ve önerilerinize çoook ihticaım var napmam lazım .teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ema

Dişleri çıktıktan sonra gece beslemeyi kesmenizi öneririm bebeğinizin farkındalığı arttıkça gece uyanmaları daha da sıklaşabilir ama karar vermek ve kararınızdan dönmemek burda püf nokta.

Oğlum 9 ay civarı gece 20 dk da bir uyanmaya başlayınca karar verdim ve gece emzimeyi kestim 2-3 ayda ancak düzene girdi ama şuan sonuç çok güzel nasıl kestiğim hakkında detaylı bilgi veririm eğer değerlendiriseniz.Şuanda vaktim yok yazmak için kolay gelsin.


ayseuze

banada çok demişlerde kokuna alışır sonra sıkıntı çekersin diye bence bu doğru değil.tamamen kendi deneyimim tabi.benim oğlum doğduğundan beri bizimle uyuyor, bende baya bi tereddüt ettim ben olmadan ne yapar ki falan diye gayet güzel uyuyor babasıyla babanesiyle ya da yalnız.kendinizi bu konuda suçlamayın bence ama elinizde sallamayı bırakıp farklı yöntemlerde deneseniz belki daha iyi olur tek duruma alışmasından.

dişse sıkıntısı, biz daha yaşamadık ama belki biz büyüklerdeki gibi hissediyordur sızlıyordur o yüzden sık sık uyanıyordur.emmek iyi geliyordur, ılık sütünüz.tamamen varsayım tabi.eminim daha tecrübeli anneler vardır.ama ne olursa olsun kokuna alışır gibi laflardan mütevellit suçlamayın kendinizi.ayrıca sizin kokunuza alışmayacakta kiminkine alışacak?ne sakıncası var ki böyle olsada?



Cevaplamak için Üye ol