çocuk odası önerileri

emytub soruyor: 5

3 yaşındaki kızım için oda kurmayı düşünüyorum artık park yatakta yatması rahatsız ediyor gibi yeni bir odaya ihtiyacımız vararkadaşlar ikea ile ilgili çok öneri duydum sizlerden kullanan varmı?artık 3 yaşında olduğu için bebek odası konseptinde değilde rahat edebileceği büyüdükçe kullanabileceği gibi bir oda istiyorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kedidirkedi

Biz kullanıyoruz çok da memnunuz.

http://www.ikea.com.tr/urundetay/50077247/hensvik_dolap.aspx alt değiştirme ünitesi olarak kullandık, üzerine takılabilen bebegi yatırmak için yeri vardı. Şimdi oyuncak dolabı kitaplık olarak kullanıyoruz.

http://www.ikea.com.tr/urundetay/90111391/hensvik_gardirop.aspx iki tane bundan var,yan yana koyduk.

http://www.ikea.com.tr/urundetay/50208366/hensvik_bebek_karyolasi.aspx Bu bebek karyolası. Büyüyünce bir tarafının parmaklıklarını çıkardık ve yanına koruma aparatı taktık. Bunda yatıyor hala şu anda.

http://www.evdecor.com/2009/06/ikea-cocuk-karyola-modelleri/ yine Hensvik serisinin yatagı var. Daha açmadık, takımla birlikte almıstık kalmaz diye ki şu anda satısta yok.

http://www.mobilyamoda.net/ikea-bebek_odasi_takimlari-hensvik_duvar_rafi.html böyle bir de duvar rafımız var. Bu da satısta görünmüyor.

Uzun süreli kullanabileceği bir takım olarak düşündüm. Eğer kardeş yapmaya karar verirsem bu odayı bebeğe verip kızıma belki istediği bir oda takımını alabiliriz.

 

 

 


polen

ben oğluma oda yaptım.2 yaşındayken geçirmiştim.çocuk odası mobilyaları gereksiz pahalı geldi bana.bende odadaki istediğim düzene göre ölçüp kendim dolap projesi çizdim.marangoza gidip gerekli düzeltmeleri yaptık.çizdiğim plana göre dolabı marangoz yaptı.üzerine oğlumun beğendiği çizgi karakterlerin stickerlarını alıp yapıştırdım.aynı malzeme ile başlık yaptırıp bekarlığımdan kalma daha yepyeni olan tek kişilik yatağa monte ettirdim.onu da benzer stickerlarla süsledim.350 tl ye maloldu.yere ivi den çiftlik halısını aldım.300 tl verdim.perdeyi de taçtan arabalar karakterli olarak diktirdim.60 tl tuttu.yatağına sevdiği nevresimlerden aldım.bir de odasındaki mecburi gömme dolaplardan birini de oyunak dolabı yaptık.çok güzel oldu.hatta görenler mobilyalarını hazır aldım zannediyor.belki bir fikir olabilir.


ZeynepYenice

istanbuldaysanız eğer masko'ya gidip birebir mobilyacıları gezmenizi tavsiye ederm. Kalite olarak da fiyat olarakta oldukça fazla seçenek var.


kedidirkedi

Biz Masko'ya gitmiştik ama dolaplar genelde birbirinin aynıydı,çok fazla detaylı ve renklilerdi ve bundan daha önemlisi hiç kimse bize kullandıgı boyanın sertifikasını gösteremedi. Dolaplar leş gibi boya kokuyordu. Havalandırılınca geçecektir büyük oranda ama yine de içimize sinmedi. Bir de sipariş üzerine çalışıldıgı için istediğimiz gibi olmaması riski vardı. Çilek Mobilya'nınkilerin de ağacı istedikleri fiyatlara göre kalitesiz geldi bize. Biz bu yüzden İkea'da karar kıldık.


nanna

bende modokoda fantasıa bebe den almıştım mobilyamızı.orada birsürü mobilyacı var her bütçeye her tarza göre mobilyalar var o kadar şık ve güzeller ki hele ki kızlara o kadar güzel beyaz taşlı mobilyalar var ki ben bile yaşarım o mobilyalarla:) emin ol kıskanıcaksın kızını.Cevaplamak için Üye ol