Alıştırma külodu

skisac soruyor: 5

Merhaba,

oğlumu tuvalet eğitimine başlatacağım. ama kafama takılan bir takım sorular var.
- Oğlum sabahtan akşama kadar okula gidiyor. Normal külot ile mi göndermeliyim bu durumda kaçırdığında üstü batacak bir sürü yedek üst ve çamaşır ile göndermem gerekir.
Yoksa alıştırma külodumu giydirmeliyim. bu durumda her kaçırdığında çamaşır yine değişiyormuş, değişmiyorsa çişi farketmezlerse pişik olurmu.
kaç tane alıştırma külodu almam gerekir.
Normal külot ve alıştırma karmamı kullanmalıyım.
lazımlık kullanmayın, hem hijyenik değil hemde sonra bir de tuvalete alışması gerekir deniliyor, okulda zaten boylarına göre klozet ama evde ne yapmalıyım, adaptörmü almam lazım. dışarda nasıl halledeceğim bu işi, restaurantta, alışverişte, misafir gittiğim evde.
kafamda bunları oturtamadığımdan iki haftadır bu konuyu sallıyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


dilammm

Baby neo markalı organik alıştırma külotlarından almıştım kızıma fakat onlar da çiş yaptıktan sonra çok idare etmiyor, hemen değiştirilmesi gerekir. Bayağı bir sızdırıyor çünkü yalnızca o an her yanı batırmıyor o kadar. Bir de aklınızda bulunsun, numaralarına ve kg. ayarlamalarına göre çok dar kalıyorlar. Ben 2 numara (15-20 kg. arası) almıştım ama beli çok dar geldi ve rahatsız oldu kızım. Oysaki 12 kg. sadece. Keşke 3 numara alsaymışım. Ama o zaman da acaba bacak bölümü bollaştığı için her yer çiş gölü mü olurdu bilmem? Ya ben pek sevemedim alıştırma külodu işini keşke imkan olsa da kurtardık mı bezden hemen küloda geçsek..Ama kumaş kalitesi ve yumuşaklık falan yönünden baby neo çok güzel.


smmm06

ben alıştırma külodu önermem çocuk altına yaptığını anlamıyor ıslanmadığı için eğitim süreciniz uzar gibi bende ilk başladığımda 2.gün alıştırma külodu giydirdim bi baktım yapmış ama rahatsız olmuyor normalde ıslanınca rahatsız oluyor değiştirmem için yanıma geliyodu


haydimutfagaa

Alıştırma kulodunu ben de tavsiye etmem, kızıma ilk zamanlar gece giydiriyordum, baktım hep ıslak kalkıyor sabaha, ona güveniyorlar maalesef


opposition

alıştırma külodu bence de pek işlevsel değil, acayip terletiyor bir kere, o yüzden ıslaklık çiş mi ter mi anlayamıyordum, ayrıca çiş ise hemen pişik oluyor.

sadece ilk günlerde birkaçkez dışarı çıkarken giydirmiştim.

bence adaptör alın bir tane eve , bir tane de yanınızda taşıyın yada potette denen adaptör -lazımlık karışımı bir ürün :) var dışarısı için onu da alabilirsiniz. Erkek çocuklarında çiş dışarıda pek sorun olmuyor, bir pet şişe de işinizi görebiliyor :)

bir de mümkünse max 1 hafta kadar izin alın yada evde biri olsun, açın bezi ama hiç bağlamayın, yerleri sulamalar en fazla 3-4 gün sürer, sonrasında okulda devam ederler eğitime. Çok da fazla kıyafet gerekmez sanırım böylece.


CokBilmis

Alıştırma külodu ile ilgili bir yazı yazmıştım. Belki okursanız aklınızda bir fikir oluşur:
http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/07/alstrma-kulodu-kullanlmal-m.html

Ayrıca bence öğretmeniyle de ortak karar verin. Sonuç olarak temizleyecek olan öğretmeni, o ne isterse öyle yapın bence.


Okulda madem klozete oturacak, evde de oturtabilirsiniz bence. Şu tür klozet adaptörlerinde lazımlıkta olduğu kadar rahat ediyorlar:

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/04/cocugunuz-klozete-oturmay-red-mi-ediyor.html

Cevaplamak için Üye ol