sütü sadece şekerli içiyor

gulcinozden soruyor: 6

oğlum 11. ayından beri süt içmiyor.İnek sütü,keçi sütü,aptamil junıor,pınar ballı devam sütü tüm seçenekleri denedim bir yudum aldıktan sonra kesinlikle içmiyor.inek sütünü pekmezli,ballı,reçel katarak hatta hafif nesguikle bile denedim ağzına sürmüyor.Doktorumuz yeteri kadar peynir ve 1 su bardağı kadar yoğurt yiyorsa gerekli kalsiyumu almış olur dedi.Bazen yoğurt mayaladığımda tutmadığı ve o gün yoğurt yiyemediği oluyor.İçim bu şekilde hiç rahat etmiyor sabah kalktığında ve öğünler arasında süt içmesi gerektiğini düşünüyorum.en son hiç istemeyerekte olsa 1 su bardağı süte silme 1 tatlı kaşığı şeker ekledim ve içti.Ne yapmalıyım sizce arkadaşlar? şeker vermek istemiyorum ama sütte içsin istiyorum.Siz olsanız ne yapardınız??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CokBilmis

Benim kızım da süt içmeyi pek sevmiyor. Şekerli içeceğine, hiç içmesin daha iyi.

Kefir yapmayı denediniz mi? Bir kere yapıp 1 hafta içirebilirsiniz. Yapımı da yoğurttan kolay, tuttu tutmadı derdi olmuyor.


gulcinozden

söylediklerinizin çok doğru olduğunu biliyorum arkadaşlar.şeker daha doğmadan çocuğuma tattırmamaya söz vermiştim.Emzik tutsun falan diye hafif reçele batırıldığında bile kıyametleri kopartıyodum.İçimi rahatlattınız süt konusunda benim çocuğumda süt içmeyenler sınıfında olucak.
cokbilmiş,kefir nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum oğlumun seviceğini düşünüyorum
tarif edebilirmisin


sevcanvet

herkes bana kızıcak ama ben içirirdim, diş sağlığını düşünüyorsanız sonuçta nesquikdede şeker var, bal, pekmez ve reçelde şekerli ürünler,hergün vermesenizde bazı günlerde, günün uygun bir saati verip sonra dişleri fırçalayabilir, yada elma gibi ağzın asidesini değiştirecek gıdalar verebilirsiniz,  çünkü süte barsak sistemi şimdi alışmazsa ilerde her süt içtiğinde barsakları gaz yapabilir...


CokBilmis

Şeker bir de alışkanlık yapıyor. Mesela alışmışım şekerin tadına, yemeden duramıyorum. Kızımı normal şekere alıştırmadım gittiğimiz doğumgünlerinde bile pasta yemek istemiyor, evde kek yapsam 1 dilimden fazla yiyemiyor, elne gofret veriyorlar tadına bile bakmak istemiyor ki doğal şekerli gıdaları çok seven, şekerli meyvelere, fian düşkün bir çocuk.

Ayrıca örneğin kanser hastalığını şekerin olumsuz etki yaptığı bilimsel olarak ispatlandı. Aynı şekilde rafine şekerin bağışıklık sistemini br süre bloke ettiği de ispatlandı. Hal böyleyken şekere alıştırmamak en iyisi.

Kefir yapımı da çok kolaydır: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/10/kefir-nasl-yaplr-kefir-mayas-nereden.html


neretva

Son yapılan araştırmalara göre şeker bir zehirdir. Beyaz, esmer şeker, bal, mısır şurubu hepsi aynı. Karaciğerde emilmesi sırasında yağlanmaya neden oluyor. Ne kadar geç tanışırsa çocuklarımız o kadar iyi. Sütü şekersiz içmiyorsa süt içmesin bence. Yoğurt mayalayamıyorsanız güvendiğiniz kapalı yoğurtlardan alın. Katkısız yoğurtlar var piyasada.

Bir de meyvede şekerin yanında lif de var ve lif şekerin yağa dönüşmesini geciktiriyor. Patates, ekmek gibi besinlerdeki şeker glükozdur ve tam olarak emilir. Früktoz ve sükroz ise çok zararlıdır. Diyabet, kalp-damar hastalıklarının ve insülin direncinin başlıca sebebidir. Şurada İngilizce bilenler için detaylı bilgi var:

http://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM&ob=av3e


praticus

susadığında suyu ılık sütü biraz daha soğuk verin.Birde kaynar sütün kendine has bence kötü bi kokusu var soğuk sütte oluşmuyor belki o kokudan hoşlanmıyordur.Bende hem soğuk hem de neyazıkki şekerli süt içebilirimCevaplamak için Üye ol