Anne Olmadan Önce ve Anne Olduktan Sonra..

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


ozdenin_oykusu

ben neler yapıyorum neler......:)))
markette uzun bir alışverişse reyonlarda durup mama (formül süt) hazırlamışlıyım var,otobüs durağı,park ...ooooo...eğer başkasında görsem belki hiç hijyen değil derdim ama yapıyorum acil durumlarda mecburi :)


polen

anne olmadan her yeri batırarak yemek yiyen çocuk annelerine cık cık terbiye edememiş derdim.sonra oğlum doğdu,yemekleriniheryere saçıyor,resmen duvara sıvıyordu bir ara,ama ben yesin de temizlerim diyor ses çıkarmıyordum,hoş şimdi ağzının kenarında damla olsa kıyameti koparır.
anne olmadan evvel çocukları uyuyunca evde çıt çıkarmayanları garipsiyordum,oğlum uyanacak diye evde resmen uçarak yürüttü bizi uyurken.
eskiden evin heryeri oyuncak olanlara çocuğu odasına alıştıramamış derdim,oğlum odasında oynamaya hep karşı çıktı,onun yerine oyuncakları heryere saçıp,onların yüzüne bile bakmadı.
bir de alışveriş yerlerinde kendini yerlere atıp istediğini aldırmaya çalışan çocukların ailelerine yazık diye bakardım,şimdiolur böyle şeyler bakışı fırlatıyorum:)
eskiden bir masal anlatmayı beceremezken,şimdi kelimeyi verin,ne masallar çıkarırım ben ondan:)
eskiden dışarı çıkarken sadece kendimi saatlerce hazırlayamazken,şimdi eşim giyinmeden daha 2 çocuk+ben+çantalar hazır venazır kapıda bekliyoruz.
5dk molalar,sessiz bir evin verdiği boşluk hissi,karanlıkta görmeden basılan ciyyaak diye öten oyuncaklar,minicik dudaktan bir öpücük ,bir sarılış,ölmekten kendin için korkmayıp,yavrularım ne olur düşüncesi....... işte hep bunlar anne olunca anlaşılıyor


duygubalca

kimsenin yanında giyinip soyunamayan ben emzirme döneminde baya bir açılıp saçıldım hala dahada kapanmış değiliz.şimdi sizlerin yazdıklarını okuyunca ayıpladığım şeyleri düşündüm ve başıma gelebilecekleri anladım :)demekki çocuğun varsa kimseyi ayıplamıyacaksın.bu arada bende annem diye seviyorum :)


PembeTavsanim

Aynen ne kadar engel olmak istesem de ben, annecim annem :) esim bilincaltinda sana anne demesini istiyorsunda ondan oyle soyluyorsun diyor gerci bilincustunden istiyorum ama:))


neyran

Ben çok titiz bir kadın sayılmam ama gene de derli topluyumdur ya da eskiden öyleydim :)

Şimdi ise evde her yer, her yerde... Salon her gün savaş alanı gibi... Her akşam kızım uyuduktan sonra topluyoruz ama ertesi gün gene dağılıyor. Bu duruma alıştım ve artık önemsemiyorum...

Hele eve gelecek misafirin çocuğu var ise hiç toplamıyorum :) Çünkü anneler diğer annelerin halinden çok iyi anlıyor :)BASKAR

annem anneciğim kelimesi benim de dilimden hiç düşmüyor ben bir de bebeğim demesini seviyorum. anne olduktan sonra kızım 30 dakika uyuduğunda bile pek çok şeyi birden yapıveriyorum sadece evimin ergonomik yapısından dolayı normal ses çıkaran pek çok işi bile bazen yapamıyorum çünkü minik kelebeğim uyanıveriyor el el üstünde oturup kalıyorum...


mona_roza

aynen o güçlülük hali bendede var, insan daha çalışkan oluyor bence gece 5 kerede uyandam sabah zinde oluyorum, hergün rutin evi silip süpürüyorum çamaşır desen gırla ama yinede gezmeden geri kalmıyorum. ben oek kimseyi kınamamışım demekki henüz o tip bişey olmadı ama ben hiçbişeye üşenmeme şaşırıyorum en çok. eskiden ay çocukla dışarı nasıl çıkılır, ben gece uyumak isterim, hiçbir rutinini tekrarlayamam diyordum şimdi hepsini yapıyprum hemde zevkle. ama en çok gerçekten yaşamak istiyor insan çocuğu için uzun yaşamak her gününde yanında olmak. tv de fln ne zmn bi çocuk görsem boynu bükük ağlıyorum hüngür hüngür...


PembeTavsanim

Pembeprenses gercek mi bende benimki tesaduf inne inne diyor saniyordum ayni durum bizde de var belki ge ede tesduf ama olsun :) bak simdi hosuma gitti:)asliheren

"..ama en çok gerçekten yaşamak istiyor insan çocuğu için uzun yaşamak her gününde yanında olmak"

bu ne kadar doğru ne kadar acı(k)lı bir cümle böyle:(
Allah evlatlarımıza hayırlı ömürler versin,bizlere de güzel günlerini görmeyi nasip etsin inşallah.

Beni gülümseten çok cevap okudum burda.
Bir çok anne gibi ben de annelikten önce gayet derli toplu yaşamaya özen gösteren biriyken şimdi saldım çayıra durumu hakim evde.Annelik beni çok rahat biri yaptı.İyi de yaptı.Ne bu canım böyle,ev işi kadar nankörü mü var?
İki saat dışarı çıkmaya koca valiz hazırlamış diye güldüğüm akrabalarım vardı.Bol kusan ve her kakası taşan bebeğimden sonra o kocaman çantalar uzvum gibi oldu.
Yemek konusunda da söylendiğim şeyler vardı annelikten önce.Eline yiyecek bir şeyler verip ev içinde gezinerek döke saça yemesine müsade etmek gibi.Hepinizden özür dilerim konum komşum.Henüz başıma gelmedi,gelmesin lütfen.


sPetek

Bu arada bende paylaşım :)

Ben bir giyim mağazasında bildiğimiz kıyafet deneme odalarının birinde ayakta kızımı emzirdiğimi bilirim kiii.. hayatta böyle bişi yapacağımı sanmazdım. Ama mecbur kalınca oluyor.. :))Cevaplamak için Üye ol