8.ay bittiğinde bebeğiniz günde kaç kez emiyordu?

sadeceanne soruyor: 9

Can'ın katı gıdalara iyice alışması ve benim de part-full time arası bir yerlerde işe dönmemle, emme sayımız 2-3'e düştü. Sizlerde nasıldı?
Panik oluyorum sütüm kesilirse diye, en az 1 yaşa kadar emzirmek istiyorum çünkü...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ozguranne

Tam o dönemde ben işe başlamıştım. Aynı şekilde endişeliydim. Doktor günde 2 yeter demişti. Ama ben sabah gitmeden, akşam geldikten sonra, bir de gece yatmadan önce emziriyordum. Bir yaşı geçtik, şu anda geceleri tek sefer emiyor. Sorun olmadı. 

Sizde de olmaz umarım.


burcukorpe

benim oğlum da 7.5 aylık. katı gıdalara geçti. sadece geceleri 2 kere emiyor, bir de sabah kahvaltısını 60 ml anne sütü karıştırarak yapıyoruz. Gün içinde emzirmeye çalıştığımda istemiyor.


Pranayama

Merhaba,
Alp 8.5 aylık. Sabah 7de emiyor, 11 gibi bıraktığım sütü veriyor bakıcısı, akşam 19da, son olarak ta 22:30 da emziriyorum. Gece emzirmiyorum. İşte 2 kere sağıyorum sütümü.


elvan

kızım 8. ayını bitirdiğinde anne sütünde pek azalmamız olmamıştı. bunda evde olmamın da katkısı büyük tabi. aralarda onun canı istedikçe sürekli veriyordum. zaten gece kalktığında da emiyor. hatta şimdi 13 aylığız yeni doğan bebek gibi canı sıkıldıkça emmek istiyor :) gecelerimizde de maalesef uyku düzenimiz kalmadı emmek istemesi yüzünden...

bence hergün belli bir rutinde verilirse sütün kesilmesi söz konusu olmaz... siz yine gün içinde sütünüzü sağmaya çalışın. kanalların uyarılması lazım... kolay gelsin.EmineKartal

Ben kızım 4,5 aylıkken işe geri döndüm. Şimdi kızım 9 aylık. İşe başladığımdan beri gündüzleri iki kere sağıyorum sütümü. Şu an sabah kalktığımızda ve gece yatmadan önce emziriyorum (gece kalkarsa onlar ekstra oluyor), bir de gündüzleri annem 2 kez uyumadan önce işyerinde sağdığım sütümü veriyor, yani (gece kalkmalarını saymazsak) günde 4 kez süt içmiş oluyor. 6. aya kadar günde 2 kere sağarak en az 550 ml süt götürüyordum eve. Sonra kızımın çorba yemeye başlamasının ardından yavaş yavaş azalma başladı. Şimdi 250 ml süt götürüyorum eve. Şu an günde en az 500 ml süt içiyor Beyza. Sütün azalmasının bebeğin gün içinde ne kadar katı gıda yediğiyle çok ilgisi var ve annenin sütünü sağmasıyla. Yani imkanınınz varsa işyerinde günde en az iki kere sütünüzü sağarsanız en azından 1 yaşına kadar bebeğinizi sütten kesmemiş olursunuz. 


sinemerd

bende işe başlayalı 3 hafta oluyor.Herhangi bir azalma olmadı.
Sabah emzirip evden çıkıyorum,günde bir kere sağıyorum gündüz bakıcımız biberonla 1 kez eve bıraktığım sütü veriyor.Akşam eve gidince bir de gece uyanırsa emziriyorum.


gokce_defne

Ben kızım 7 aylıkken işe başladım. 15 gün her öğlen emzirmeye eve gittim. Sonra doktorumuzun gerek yok demesiyle sadece sabah işe gitmeden ve akşam gelince emzirmeye başladım. tabiki yatana kadar her istediğinde emiyor. Cumartesi-pazar da sınırımız yok emmeye. Şu anda 15 aylık ve hala akşam eve dönerken göğüslerim dolmuş oluyor. Gündüz hiç sağmadım, çünkü defne sağılmış sütü hiç bir şekilde içmedi. İşe başlamadan önce biriktirdiğim tüm sütlerde boşa gitti:(
Bol sütüm olacak inancına ve bol su içmeye devam et, azalacak diye de kesinlikle düşünme..


elif_alya

benimde içim rahatladı cevapları okuyunca ..,
bende gelecek ay başlıcam işe..muhtemelen gündüz hiç emziremicem..ama benim kuzu katı gıdaya geçtiğinden beri akşam yatmadan ve gece uyandığına emiyor.gece her saat başı kalkıyor ama..


purplehoney

Ben sürekli evdeyim ve biz de 11 aylık olduk. Gündüzleri bazen emiyor zaten artık çok hareketli olduğundan verdiğimde almak istemiyor genellikle. Sabahları uyanınca, akşamları ve gece yatarken emiyor. Gün içinde emdiğindeyse pek uzun olmuyor, sadece bana yakın olmak amaçlı... Endişe edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Evde olsan da durum pek farklı olmazdı diye düşünüyorum. Özellikle de 2 ay sonrasında yani siz de 10. aya geldiğinizde ya emekliyor olur ya yürür ya da bunun gibi birşeyler yaparak iyice hareketlenmiş olur. Emmek aklına bile gelmeyebilir gündüzleri... :D


Cevaplamak için Üye ol