Acil !bakıcısını yada yardımcısını sigortalayanlar????

iflah_olmaz soruyor: 10

a

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


iflah_olmaz

gncl


nilayy

Eğer teşvikten faydalanabilirseniz 215 tl gibi birşey tutuyor.faydalanamazsanız da 380 tl gibi birşey...ama benim söylediğim ful time için.


iflah_olmaz

30 gün için değil mi?VE ASGARİ ÜCRET YANİ 900 TL İÇİN?

benimmki 20 gün çalışıyor.yani hafta içi. bugün bir arkadaşın şirketin muhasebecisi hesapladı.teşvikle 140 tl.dediler.
acıkcası sigorta yapıcaksam.maaşından düşücem.
ATIYORUM 800 ELİNE 150 SİGORTA gibi düşünüyorum.


hamdusena

bence sen en iyisi sgm yi ara danış onlara 30 gün yapmak zorunda değilsin en ayrıntılı bilgiyi onlardan alırsın 


maviboncukk

Sigortayı maaşında düşmek, asgari ücret ödüyorsan, asgari ücretin altında bir rakama eleman çalıştırmak demek ki , çok da insani gelmedi bana. O insan da kazandığı parayla evinin faturalarını, çocuklarının giderlerini karşılıyor

Asgari ücret+ sig. Ok. Ama sig.yadı keserseniz , eline asgari ücret bile geçmeyecek. Bu insan hangi moralle çocuğunuza bakacak?

Kendi çocuğun başkasına emanet edip de gelip benim çocuğuma bakan insanıın daha iyisini hak ettiğini düşünüyorum.maviboncukk

Ben arada hediye alıyorum, hep beraber yemeğe vb. Gidiyoruz. Süistimal yoksa, bakıcınızda iyiyse, daha iyisini hak ediyor. Siz ona güzel şeyler sunun ki oda motive olsun, bebeğinize daha iyi baksın. Çalışanı ne kadar memnun ederseniz, o da işine dört elle sarılır..sizi memnun eder..


maviboncukk

Ben dolar ödememe eağmen , dolar bu kadar yükselmişlen kuru savitlemeyi bile düşünmedim. Canınızı emanet ediyorsunuz, üçe beşe bakmayın memnunsanız..


berlindenbirseda

maviboncukka katiliyorum, ben de sigorta primi veriyorum diye asgari ücretin altinda calistirmazdim kimseyi, kötü hissederdim kendimi. Ayrica ne kadar calisiyorsa, o kadar sigortali göstermek lazim diye de düsünüyorum, hem o insanin verdigi emegin hakkini vermek icin, hem de yasal olmadigi icin.iflah_olmaz

 sorum  yanlış anlaşılmış sanırım ben bakıcımıza ne verirsek doğru olur  diye sormadım sigorta yaptırırsam bu işin nasıl yapıldığını ve masrafımın ne olacağını sordum.

benim hem 1000 tl.asgari ücret ödeyip.üstüne de 380-400 tl.sigorta ödeyecek gücüm yok açıkcası.3-5 dediğiniz benim için ciddi para.
szin bakıcınıza  dolarlar verme durumunuz olabilir.benim maalesef yok.ki olsa da her çalışanın bir gideri ederi vardır değil mi???
 ben 2 okul bitirdim yabancı dilim var.ailem tonla para harcamış eğitime bu kadar paraları 10.senemde kazanıyodum.
yaşadığım şehirde de sigorta isteyen ilk bakıcı da benimki.etrafımda tonla çalışan anne var ve çoğunun da bakıcısı var.HİÇBİRİ SİGORTALI DEĞİL.yaşadığım şehrin bakıcı fiyatı da belli.700-800 CİVARI.BURASI ANKARA İSTANBUL DEĞİL.
doğrucu davut olmak kolay:-))) benim eşim mühendis o da tam sigortadan çalışmıyor.hayatta gerçekler de  var yani:-))biz tam alıyomuyuz ki bakıcıya tam verelim???
YASAL DEĞİL denmiş.efenim yasal.ben bakıcıyla anlaştıktan sigortaladıktan ve maaşını verip sigortasını düşerek verdikten sonra herşey yasal...bakıcıyla benim aramdaki mesele yani..bu koşullarda kabul ederse çalışıcak etmezse kendi bilir...
zaten bakıcı ma yılbaşında anneler gününde hediyesinii alırım.senede 30 gün izin kullanır.haftasonu çalışmaz.memur gibi sabah 8-5 çalışır.
kimse kusura bakmasın gayet de güzel paralara çalışıyor.hak ettiğini de alıyor. berlindenbirseda

Benim yasal degilden kastim bakiciyi tam olarak calistigi zaman üzerinden sigortalamamak, prim az olsun diye calisma süresini düsük göstermek. Cevaplamak için Üye ol