10 aylık bebeğime atarax şurup verebilir miyim?

maryanne soruyor: 7

10 aylık bebeğime atarax şurup verebilir miyim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gokalpileseyrialem

uyuması için mi?


GOGO05

neden vereceksiniz durup dururken verilmez bence biz emar çektireceğeimiz zaman verdi dr ben şahsen çok üzüldüm keyfi asla vermem ama
 sizin ne için vereceğiniz önemli tabi


ema

DR 'a danışmalısın bence o zamana kadar da verme derim ama sen bilirsin.


YesilAnne

Atarax fena bir sakinleştirici. Reçetesiz satılmıyor çünkü, yanlış dozda alınması hem çok tehlikeli hem de ne kadar az kullanılırsa kullanılsın uzun vadede bağımlılık yapıyor. Doktorunuzun önerdiğine inanmak istemiyorum. Eğer bu tamamen sizin fikrinizse ya da arkadaş akraba tavsiyesiyse lütfen bu yanlışa düşmeyin.


Tyche

ne sebeple vereceksiniz 10 aylık bir bebek için çok sakıncalı. huysuzluk yapıyor uyumuyor biraz sakinleşsin uyusun diye vereceksiniz sakın böyle bir hata yapmayın!


lopikcim

Atarax bir antihistaminiktir, yan etkisi çok fazla uyku yapmasıdır..Allerjide sıkça kullanılır ve bazen çocuk dr ları evet uyku problemi varsa çocuğun yazabiliyorlar da..Ama elbette kafanıza göre kullanmamalısınız..


ozlemdevrim

Atarax aslen bir alerji ilacıdır, yan etki olarak uyku verir..Bazen doktorlar bu yan etkisinden faydalanarak uyku problemlerinde önerebiliyorlar..Fakat özellikle küçük çocuklarda daha sıklıkla olmak üzere bazen uyku vermek yerine huzursuzluk ve uyku bozukluğu da yapabiliyor..Bağımlılık yapmaz..Ama  her ilaçta olduğu gibi hekim önerisi ve kontrolünde kullanmakta fayda var..Geçmiş olsun..Cevaplamak için Üye ol