Boşanıyorum

Aysbry soruyor: 4

Merhaba

8 yıllık evliyim, 5 yaşında kızım var ve eşimle boşanıyoruz. Bu süreçte kızım kavgalarımıza hiç şahit olmadı ve ıyi bir aile tablosu çizdik hep. Babamız ıyi bir baba ilgili ve kızıyla vakit geçiren ben çalışıyorum ve kızıma babaannemiz baktı. Ayrılma aşamasında nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bilmiyorum bu hafta babamız evden ayrılacak kızım benimle kalacak ve düzenini bozmayacağız sabah yine gidicek akşam ben alicam ama babanın evde olmama sürecini nasıl açıklamam gerekir yada ayrıldığımızı nasıl açıklamalıyım? Yada profosyonel yardım? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


emineaslihan

Bence bir uzman eşliğinde bunu açıklarsanız daha iyi bir yakınım kızına evlatlık olduğunu bu şekilde açıklamıştı. 


hande

Karsilikli guzel guzel konusarak anlatabilirsiniz. Anne baba aralarinda ciddi problemler yasamadiktan sonra cocuk daha rahat atlatiyor Onem li olan her ikinizin de onu sinirsiz sevmeniz ve sevmeye devam edeceginizi bilmesi. 


mavinot

Bence yalnız açıklamayın baba da olsun, ikinizin kararı olduğunu bilsin. Yine görüşmeye devam edeceklerini, ihtiyacı olduğunda, görmek istediğinde görüşeceklerini açıklayabilirsiniz beraber.


metelikatu

size şiddetle aile ve evlilik terapisti öneriyorum lütfen evliliği bitirmeden önce bir terapistle görüşün bakış açınız değişecek.Bunu en azından çocuğunuz için yapın lütfenCevaplamak için Üye ol