Diş gıcırdatma

ozguranne soruyor: 3

Ela'nın dişleri geliyor. Bu sırada ciddi ciddi gıcırdatıyor dişleri. Eğri olacak dişler diye korkuyorum. Dilinde tahriş oluyor dişe bağlı. Diş doktoruna mı gitsek, ne yapsak bilemedim. Gerekmedikçe jel sürmek istemiyorum. Öneriler?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mkv

Mustafa Kaan da bi ara cok yapıyordu. Ben hic dr.a sormadim ama "olan dişiyle olmayan yerdeki dişlerini kaşıyor, altlı üstlü olanlarda birbirine degiyor" diye bi açıklama uydurmuştum kendimce :)  bu aralar azaldi, gıcırdatirken iç gıcıklayıcı sesler cıkıyor ama alışkanlık yapar diye ustune gitmiyorum, sanırım farkında degiller yaptıklarının.


Ozge

Derin de bir ara cok gicirdatti dislerini ama sonra kendiliginden birakti, gecici bir durum olabilir...biz yapma dedikce daha cok yapiyordu, fazla ilgilenmeyince birakti. Sen istersen doktora bir sor yine de icin rahat etsin.


Damla

Unutmuştum bunu. Evet ilk çıktığında yapıyordu.  Ses çıkarmak için eğlencesine yapıyordu tıkır tıkır. Hatta ilk bu ses ne diye dinleyip farketmiştik. Sonra geçti gitti farketmeden.Cevaplamak için Üye ol