Tracy hogg ve "uyanıklık süresi"

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nurhayaty

Benim hatırladığım en fazla 1,5 saat diyor yani siz 1 saat sonra uyutabilirsiniz bebeğinizi önemli olan 1,5 saati geçirmemek. Bu dönemde 15-18 saat arası uyur bebekler bünyelerine göre. Belki sizin bebeğiniz 18 saat uyuyan kısımdadır. Benim kızım 14 saat uyurdu oğlum 17 saat çocuğuna göre değişir. 


moms

kucuk oglum, o aylarda sabah 1 saat uyanık kalır ilk uykusuna dalardı. uyandıgı saatten sonra 2 saat ayakta durur ve 2. ve 3. uykularını uyur en son 4te uyanır ve 7de gece uykusuna dalmıs olurdu.


nisabahar

Her cocuk farkli!siz cocugunuzu dinleyin uyumak istiyorsa uyusun.defnede haftaya 4aylik olucak 1,5 2 saate yakin uyanik kaliyo.disaridaysakta kanguruda uyuya kaliyo yani istediginde uyuyo.bende okudum o kitabi her bebek ayniymis gibi davraniyo kadin


birgun

Yeni anne olunca insan dört dörtlük olayım istiyor. Ben de zamanında çok okudum sizin gibi ikinci çocuktan sonramı insanın üzerine bir rahatlık mı çöküyor bilmem. Son okuduğum çocuk gelişimi ile ilgili bir kitapta ( çocuğun yeme, uyuma ve oyun saatlerini nasıl programlanacağını anlatan bir kitap)okuyucuya not diye bir kısım vardı.'' Sizin çocuğunuz bu saatlere uymak istemeyebilir zorlamak sizi de çocuğunuzu yıpratabilir. Böyle durumlarda çocuğun alışkanlıkları sizin için belirleyici olacaktır diyor.'' Ben kendi haline bıraktım ne zaman uyumak istiyorsa uyudu, ne zaman yemek istiyorsa yedi. Bir süre sonra kendisi bir ritim tutturdu hayret etmiştim. Ne zaman uyuyacak ne zaman acıkacak önceden tahmin edebildim. İlk çocuğumda uyutmak içinde uğraştım, yemek yedirmek içinde kabus gibiydi fark ettim ki ben zorladıkça o direnç gösteriyor. Tabi farklı düşünenler olabilir bu benim kendi çocuklarımla ilgili düşünceler.mettt

birgun e hak vermemek elde değil, iki kardeş bile birbirine benzemezken tüm çocuklara aynı şey nasıl uygulanabilir? acıkan ve uykusu olan bebek durmadan ağlar, başlarda ağlamalarının nedeni anlaşılamıyorsa uyutmak denenebilir, susmuyorsa doyurmak :) ben iki çocuğumu da ne salladım ne de uyumaya zorladım, şimdi bebeğimin uykusu gelince yatağına koyuyorum, gözlerine ince bir tülbent örtüyorum (etrafa ilgisi çok arttı, etrafı incelemekten uyumuyor), gerçi artık ondan kurtulmayı öğrendi, ağzına da emziği veriyorum, 2 dk ya uyuyor, tabi uykusu varsa, bu arada emziği yatağı dışında asla vermiyorum, onu alınca uyuması bu yüzden. ne uyumaya ne de yemeye zorlanmalı çocuklar, o zaman herşey çok kolay.


nesejoy

yazılan herşeyi kesin bilgi olarak algılamayın. bu tarz bilgiler yol gösterici bilgilerdir, bunları referans alarak çocuğunuzun huyuna, yapısına göre hayata geçirin.


nurhayaty

@momma_bruja tracy sabah erken uyanan bebeginizi mutlaja 7 ye kadar tekrar uyutun ki sabah erken uyanma aliskanligi edinmesin der ben kizimin uyanma saatini bu sekilde oteledim cok ise yaradı. Ayrica tracy hogg karakterlerine gore bebekleri ayirir savundugu sey ise her bebegin bir rutine ihtiyaci oldugudur yoksa moda mod hepsi ayni seye uyacak diye bur seyden bahsetmez.


ipekkgulnur

Bebeginiz ne istiyosa onu verin bence. Benim kizimda o ara bazen 1 bazen 1,5 saatte uyurdu. Sureyi uzatmaya calismak sadece huysuzluga sebep olacaktir.


mustafamami

uyanıklık süresini uzatmaya niye çalıştığınızı anlayamadım ben. uyumaya ihtiyacı varsa uyuyor, uykusunu alıp acıkınca uyanıyor zaten, kendi içinde saati var onların :) 


Cevaplamak için Üye ol