9-10 aylık bebek ek gıda - emzirme

GJosephine soruyor: 1

Merhabalar :)

9-10 aylık bebek anneleri sizleri buraya alabilir miyim? Günleriniz nasıl geçiyor? Ek gıda durumlarınız nasıl? 9 aydan sonra artık anne sütü/ek gıda %50 50 olmalı diyor doktorumuz biz bunu pek sağlayamıyoruz. Öğle yemeğine fırsat bulabiliyormusunuz? bizim döngünüz şu şekilde.

Sabah 6-7 uyanır

7da emzirme

8-9 ilk uyku

9-10 kahvalti (pankek/omlet/kahvaltı karışımı) bunları dönüşümlü olarak sırayla veriyorum. Kahvaltı karışımını da yulaf, irmik ve bebe bisküvisi ile dönüşümlü oluyor. Her gün 1 2 çay kaşığı labne 1 zeytin 1 2 çay kaşığı da tahin pekmez ceviz karışımı vermeye çalışıyorum.

11.30-12.30 gibi anne sütü (çalışıyorum annem biberon ile veriyor genelde 100 cc içiyor)

12.30-13.30 uyku

14-15 arası meyveli yoğurt (avakado-elma-armut-mango-muz-yaban mersini-kırmızı erik-kayısı-hurma) bazılarını kurusundan buharda pişirip blend ettim taze değil. Karışım miktarı ise 1 çay bardağı kadar.

16da emzirme

16-17 uyku

18-19 arası akşam yemeği tek çeşit oluyor şuan için (kıymalı tarhana/balık varsa yanına haşlanmış 1 2 sebze/kıymalı sebze/mücver/sebzeli mercimek çorbası) Akşam çok az yedirebiliyorum bu arada yarim çay bardağı anca muhtemelen tok oluyor. Çorbaları muhallebi kıvamında yapıyorum. Yoğurt hiç sevmiyor bu arada o yüzden sadece meyve ile verebiliyorum.

20 emzirme ve uykuya geçiş. Sabaha kadar 3 kez emzirmiş oluyorum genelde.

24 saatlik programımız aşağı yukarı bu şekilde gündüz 3 uyku yapıyor en fazla 1er saat. Gece devamlı uyanmaya çalışıyor orası çok ayrı bir konu:)

Bu döngüde öğle yemeğine bir zaman bulamıyorum olması şart mı? Miktarlar beni hiç tatmin etmiyor. Sizin durumlarınız nasıl?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Pinii

Keçiboynuzu özü veya tozu iştah açıyormuş diye okudum ama ne kadar doğru ve işe yarar mı bilmiyorum. Hemen bir yere gidip almak isterdim ama alamıyorum almanya da kaldığım için burda pekmezi var sadece
Cevaplamak için Üye ol