Gece tuvalet egitimi. Yardim lütfen...

sterlicyaa soruyor: 5

Daha öncede yazmıştım. Oğlum 2.5 yaşında tuvaletini öğrendi. Gece ve öğlende genellikle kuru kalkıyordu. Arada yapıyor diye bez bagladım. 2 ay sonra başa döndük gündüz çişini altına yapmaya başladı tabi uykulardada. Çok şükür bi şekilde gündüzü düzelttim. Fakat geceyi çözemedim. 4 gündür gece bez baglamıyorum altına yapıyor rahatsızda olmuyor. Öğlen uykusuda aynı şekilde. Dün ilk defa 2 kez uyandırıp tuvalete götürdüm sabah kuru oldugunu görünce Tam ilerleme var diye düşünürken öğlen gene ıslak kalktı. Siz nasıl yol izlediniz yardımcı olurmusunuz ? Uykuda çiş yapıp rahatsız olmamadı normal mi ? Bu arada oğlum 30 aylık.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


asse

ben kızımda 3 yaşına kadar denemedim bile. zamanını kendi seçsin istedim. 3 yaşına bir ay kala, önce gündüzü kestik. geceleri bağlamaya devam ettim ve bunu da kendisine söyledim. 3 yaş 4 aylıkken de gece bağlamayı kesip her gece 2 kere kaldırdım. bu kaldırmalar 1 ay kadar sürdü. gece yatmadan hemen önce çok sıvı almamasına ve mutlaka çişini yapıp yatmasına dikkat ettim. 


eğer sadece gece bağlayacaksanız, bunu açıkça anlatın. gece bağlıyor olmanızın sebebini söyleyin. ya da biraz daha bekleyebilirsiniz belki de. henüz hazır olmayabilir. 

umarım istediğiniz şekilde hallolur. sevgiler,


sterlicyaa

Gece ve öğlen uykusunda baglamiyorum 5 gündür. Ona büyüdüğünü anlattım hoşunada gitti ama bi ilerleme yok. Daha önce bez bagladıgım halde kuru kalkıyodu. Demekki tutabiliyo çişini. Tam olarak nasıl davranmam gerektipini bilmiyorum.


selencem

Gece o çiş yapmadan siz kaldırın o halde. Zamanla alışır ve tutar.


nukhetsp

Ben bezi cikardiktan sonra bir daha hic takmadim. Gece gunduz evde disarda. Cok kacirdi altina. Defalarca. Sabirla degistirip anlatmaktan baska care yok. Gunduz sik sik tuvalete goturuyordum. Gece baslarda 2 defa ben kaldirip cisini yaptiriyordum. Zamanla onu da biraktik. Gece bez baglamak yerine yatagina hastalar icin yata koruyucu bezlerden serdim. Hala kullaniyorum. Kolayliklar dilerim.


Ay_Kut

Ben 3 yasinda iken cis egitimi vermistim.Geceleri yatarken bezlemeyecegimi ogluma anlattim ama o uyuduktan sonra bezledim o uyanmadan da bezi cikardim.Bezin hep kuru kaldigini gordugumden de 1 hafta sonra hic bezlememeye basladim.Biz gece surecini boyle atlattik.Cevaplamak için Üye ol