Doktorunuz ne kadar ulaşılabilir?

peluse soruyor: 10

Acil durumlarda ya da bir şey danışmanız gerektiği zaman çocuğunuzun doktoruna ulaşabiliyor musunuz? Özellikle de  kendisi  özel hastanede oldukça yoğun çalışan bir doktor ise.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


gamze_yavuz

benim bebeğim  henüz küçük çok sık olmuyor ama aradığım zamanlar doktora ulaşabiliyorum, biz de özel hastaneye gidiyoruz.


julyasia

bırakın telde ulaşmayı acil gittiğimizde bile randevunuz yok bakamam demiş insandır. zaten bu olaydan sonra bağlarımız tamamen koptu. 


lopikcim

Sırf ulaşılabilir olmadığı için 2-3 kez gidip aslında memnun olduğumuz bir dr u bırakmak zorunda kaldım, Ataşehir şifa hastanesindeydi...hasta bakıyorlarken zaten tel. a çıkmıyorlar, sekreterlere not bırakıyorsunuz dönmüyor, cep tel.nu mesai sonrası araıyorsunuz dönmüyor..EE ne yapayım ben öyle dr u..Şu an özel muaynehanesi olan bir dr a gidiyorum, pazar dahil her aradığımda açtı tel. nu, üstelik bir problemimizi vardı ve bana haber verin dediğinde ben aramayı unuttuğum için beni arayıp ' haber vermediniz bana' bile demişliği vardır ki o an ağlayacaktım sevinçten inanın:-))) Bence çocuk dr u, tam da bu son dr umuzun yaptığı gibi muaynehaneden çıktıktan sonra da gözetim altında tutmalı hastasını...Artık büyük bir hatasını( tıbbi anlamda) hissetmezsem asla bırakmam bu dr umuzu....


ozlmur

biz dr umuza ulaşıyoruz. sadece hastası varken telefonuna bakmıyor ama sonrasında hemen dönüyor. ilk dr umuzu da cep telefonunu vermediği için değiştirdim. bence çok önemli numaralarını vermeleri onlara ulaşıyor olmamız. 


DoRuK_DiLeK

bendu sadece bu yüzden dr değiştirmek istiyorum. akşam aradığımda hiç ulaşamadım. hafta sonuda ulaşabileceği zannetmiyorum.sedademirez

Abartısiz 24 saat..gece yarısı başlayan ataklar yüzünden sabahın 4une kadar telefonlastigimizi bilirim..


ayberke

Biz istediğimiz zaman ulaştık.Gece aramamıza gerek olmadı.Muayene sırasında aradıysak not alıyorlar geri dönüyor.Akşam ve muayenesi yoksa hafta sonu her zaman ulaşabiliyoruz.


burcuveduru

ilk muayenemizde cep numarasını da verdi ama ben çok önemli birşey olmadıkça, merakımdan/evhamından kaynaklı sorunlarda pek cepten aramak istemiyorum. hastanedeki sekreterlere not bırakıyorum (dediğiniz gibi çoğunlukla yoğun oluyor). aynı gün içinde hastası olmadığı bir vakit geri dönüş yapıyor. ama cepten arasam da sorun olacak biri olmadığı izlenimini verdi bana.pearly

Aradığımda müsait değilse en geç 1-2 saat içinde döner. Ama teli genelde açıyor. Şimdiye kadar geç bir saatte aramam gerekmedi. Arasaydım da sorun olmazdı diye düşünüyorum. 


peluse

Doğduğundan beri oğlumu takip eden doktorumuza telefonla ulaşmayı bir tarafa bırakın kapısının önüne kadar gittiğim halde danışmak için sekreteri tarafından tabi onun direktifiyle geri çevrildim vaktinin olmadığı gerekçesiyle.

Oğlum rahatsızdı ve kötüleşmiş ben işteyken aradılar randevu falan almak zaten imkansız telefonla da ulaşamadım hastaneye. Eve çok yakın olduğum için işten çıkıp uğradım eve gitmeden önce.
Sekreterine durumu izah ettim bakıp bakamayacağını sordum. Çok yoğun olduğunu randevusuz hasta kabul edemeyeceğini söyledi. İyi de randevu almaya kalktığımızda zaten 4-5  gün sonrasına gün veriyorlar hastalık randevuyla gelmiyor maalesef.
O zaman dedim kendisiyle görüşebilir miyim? 
"Hayır kabul edemezmiş. Zaten ilaç da öneremezmiş" (ben ilaç danışacağım demedim.)
Bunu kendisine ilettikten sonra çıkıp bana söyledi sekreteri. 
 
Şimdi arkadaşlar ben sonuçta olaya her iki yönlü de bakmaya çalışıyorum.
Onlar da çok yoğun çalışıyorlar tamam. Yemeğe bile çıkamıyorlar zaman zaman evet biliyorum, şahit de oldum.
Onların durumunu da anlamak istiyorum ancak kapısına kadar gitmiş bir anneyi geri nasıl çevirir iki dakikasını nasıl ayıramaz bunu anlayamıyorum ki ben bekleyebileceğimi de söyledim.
İki buçuk senelik hastasıyız üstelik.
 
Telefonla ulaşmayı hiç denemedim şimdiye kadar cebini de vermişti ama aramadım hiç zaten çok mecbur olmadıkça aramam devamlı çalan telefonlardan onlar özel hayatlarını sürdürebilirler mi hastane dışında diye de düşünüyorum çoğu zaman.

Güvendiğim ve sevdiğim bir hekimdi gerek teşhisleri gerek çocuğa ve bize olan yaklaşımı son derece düzgündü.
Bilmiyorum kötü bir gününe mi denk geldi aslında kendisiyle de yüz yüze görüşmeden kesin bir karar vermek de istemiyorum bırakıp bırakmama konusunda ama sizlerin verdiği birkaç  cevabı okuduktan sonra gerçekten hiç de düzgün bir tavırla karşılaşmadığımı da anladım.Cevaplamak için Üye ol