Emzirmeden sonra göğüs ucu beyazlaması ve ağrısı

monangelica soruyor: 10

11 haftalık bir kızım var,emzirme sürecimiz epey zorlu oldu;bitmeyen yaralar,alınamayan meme ucu gibi hepsini bir şekilde atlattık ancak son 1 aydır her emzirme sonrasında göğüs ucum beyazlıyor ve göğsümden sırtıma ve koluma yayılan bir ağrı ve acı başlıyor bir süre devam edip bir anda kesiliyor,genel cerrahi uzmanı memede herhangi bir problem olmadığını söyledi hatta olur boyle şeyler geçer dedi ancak benim ağrılarım sürekli devam ediyor,böyle bir problem yaşayan var mı aranızda?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Bsk

Kisisel tecrubem yok ama internette bir yerde benzer birsey okudugmu hatirladim, buldum. Surada bir video var, benzer bir durumdan bahsediyor ve emzirme pozisyonu ya da bir mantardan olabilecegini soyluyor:Sizde doktor goguste bir problem yok dedigine gore belki memeyi kavramada denenebilecek seyler vardir. Su sayfadaki emzirme videolarina bir bakin isterseniz:Asozen

Bebegin agzinda pamukcuk var mi? Pamukcuk bir cesit mantar. Agiz ve meme temasi ile birbirine bulasiyor. Eger varsa o da bu gibi sikintilara sebep olabilir.


monangelica

tam olarak videodaki gibi,linkler için de tesekkürler bu arada.pamukçuk yok bebeğimin ağzında şu anda yine de karbonatla temizlik yapıyorum arada sırada bebeğimin ağzını da tülbent yardımıyla karbonatla temizliyorum,işin ilginç yanı diğer göğsümde boyle bir problem yok,emzirme danışmanı yardımcı oluyor bize emme durumuyla iligili bir sıkıntı olamadığını söyledi,tüm ihtimalleri kapattım ne yapabilirim hiç bilemiyorum 


arasarin

bir dermatoloğa görünün lütfen. benzer sorunlar bende de olmuştu. emzirirken hiç acı yoktu ancak emzirme bittikten bir 5 dk sonra sırttan başlayan inanılmaz bir ağrı sancı oluyodu..inliyodum resmen..meme egzaması olmuşum meğer. muhakkak bir dermatoloğa gidin, eğer benim çektiğim gibi bir ağrıysa dayanması çok zor..çok geçmiş olsun..


monangelica

çok çok tskler sanırım aynı durumdayız ben de her emzirmeden sonra inliyorum resmen,ben de bu durumdan şüphelenmştim çünkü genel olarak egzama problemim var,dermatolog randevumu aldım umarım sonuç alabilirm arasarin

bende de genetik egzama var zaten o nedenle şüphelenmiştik doktorumla..krem tedavisi vermişti bana..emzirmeden önce iyice temizlemek mecburiyeti biraz gerse de çabucak geçmişti :) sonra hiiiç acı kalmıyor ve emzirme bal kaymak oluyor! :) çok geçmiş olsun!


monangelica

Yardımınız için tesekkür ederim,aynı şekilde bende de uzun süredir egzama sorunu var zaten dediğiniz gibi dr. krem verdi sürüp temizleyip emzirme şeklinde şimdilik ağrım biraz hafifiledi ama tabi devam ediyor, yine de buna şükür,size hangi kremi vermişti drunuz hatırlıyor musunuz?tekrra tskler.


arasarin

rica ederim ne demek :)

 

bana advantan ve bi de b ile başlayan bir krem daha vermişti adını hatırlayamıyorum..hatta bazı doktorlar bebeğin göbek bağı düşene kadar göbeğe sürülmesi için veriyorlarmış o kremi..bi de bepanten önermişti..onun dışında göğüs pedi ve kalkanı kullanma demişti..ped yerine selpak önermişti..mümkün olduğunda havadar ve temiz tutmak gerekiyor..ama ilaçlardan sonra çok kısa sürede geçmişti, 16 aylık oldu hala emiyor ve egzama sorunu bittikten sonra ne yara ne de başka bir sorun kalmadı :)monangelica

Advantan bana da iyi geldi,çok sık emzirdim aynı zamanda damarlardaki büzülmeden de kaynaklandığını söyledi ikisi eş zamanlı problemi çözdü diyebilirim şu an da bende de herhangi bir beyazlama,yara ya da sancı yok çok şükür.bu şekilde bir sorun yaşayan annelere umarım yardımcı olur deneyimlerimiz.çünkü ben yaptığım taramada hemen hemen hiç rastlayamadım bu soruna herkese tskler ayrıca yorumlar için.


dec

Merhabalar. Sizin yaşadığınız problemleri ben de yaşıyorum. Dermatolog bir sorun olmadığını söyledi ama şikayetlerim devam ediyor. Advantan adlı ilaçtan bahsetmişsiniz. Bu ilacın krem formunu mu pomat formunu mu kullandınız? Bir de nasıl( yani sadece göğüs ucuna mı) ve hangi sıklıkla uyguladınız? Yanıtlarsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.
Cevaplamak için Üye ol