bebek kıyafetlerin yıkanması

arfe soruyor: 4

merhaba, 32.haftamı doldurdum yani geri sayım başladı:) ilk hamileliğim olduğu için biraz telaş da başladı. aslında yapı olarak sakin ve biraz da rahat birisiyim hatta buaralar görüştüğüm tanıdıklar şunu yaptın mı bunu yaptın mı diye söyleyince çok mu rahatım diye telaşlandım:)
neyse  hemen kafamdaki sorulara başlayayim:
bebek kıyafetleri birikti aldıklarım alacaklarım hediyeler filan bunları ne kadar zaman önce yıkamam uygundur?
hacışakir sabun tozu aldım onunla yıkamayı düşünüyorum.
paketli olan kıyafetleri de yıkamayı düşünüyorum ama bir arkadaşım boşver onları yıkama gerek yok fazla pimpirikli etme dedi. birden aklım karıştı yıkamak gerekli değil mi? tamam rahat insanım dedim ama sanki yıkamam daha uygun gibi geldi.
yıkandıktan sonra bir de hepsi ütülenmeli değil mi?
sizlere komik gelecek  bu sorular biliyorum:)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozguranne

Yedinci ay civarı, hacı şakir matikle yıkayıp ütülemiştim ben. Paketli, paketsiz yıkamak lazım diye düşünüyorum. Pimpirik sayılmaz:)


blackcrow

kesinlikle hepsini yıkayın ve ütüleyin. hatta şimdiden yapın ki hazır olsun. deterjan markalarıyla ilgili çok konuşuldu burada. şu an bulamadım ama biri şuna benzer birşey demişti, o kıyafetlerin ne şartlarda yapıldığını bir görseniz, kendi kıyafetlerinizi de bir daha yıkamadan giymezdiniz.


arfe

teşekkür ederim:) bu hafta içinde yavaş yavaş bu işi halledeyim ben.


nesejoy

arfe tekstilci olrak sunu cok net soyleyebilirim ki. kesinlikle herseyi ama herseyi yika. en iyi markalarin urunlerinin bile ne atolyelerde dikildigini gorseniz agziniz acik kalir. ayrica kumas lekelerini gidermek icin sikilan bir leke giderici sprey var ki cok kuvvetli bir kimyasal. cogu tekstil urununde de bulunur.

siz siz olun kendi kiyafetlerinizi bile yikamadan giymeyin. ben oyle yapiyorum. isin uretim safhasini gorseniz zi de farkli olmazdiniz.

ben amway in bebek deterjani ile yikiyorum. ilk basta pahali gibi geliyor ama 1,5 seneyi gecti hala bitmedi.Cevaplamak için Üye ol