erken desteksiz oturması iyi mi?

gesnur soruyor: 5

7 aylık olmadık daha ama son 1 haftadır desteksiz oturuyor kızım. daha erken diye zorlanmasın diye sağına soluna arkasına bişeyler koyuyoruz kızıyor. bu kadar erken desteksiz oturması iyi mi?destekleri alarak omurgasına çok mu yük bindirmiş oluyoruz?hiç karışmayayım da kafasına göre takılsın mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ladyofwords

bebekler genellikle ortalama 6-9 ay arasında destektesiz oturabiliyor. endişelenecek bir durum yok.bu bebeklerler otursa dert, oturmasa dert :)benim oğlum 11 aylıkken desteksiz oturmaya başladı.şanslısınız benim kadar beklemek zorunda kalmamışsınız :)

 


nilinmasali

kızım 3,5 aylıkken oturmaya calışıyordu,4.ayda biraz destekle,5.ayda desteksiz oturdu,bizim doktorumuz kasları oturabileceği kadar güçlenmemiş olsa zaten devrilir,oturabiliyorsa cok müdahale etme,sadece süreyi uzun tutmamaya calış demişti,öyle yaptım ki zaten oturmayı basarmış bi bebeği yatırmak pek mümkün olmuyo :)


ssultan

6.ayda desteksiz oturması normal...


eloskovecanuk

eğer siz zorla oturtmuyorsanız, kendi isteği ve gücü ile oturuyorsa hiç problem yok.Zaten desteksiz oturmak için 7. ay uygun bir zaman..


gesnur

teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol