bebek arabasında oturma şekli

berkim soruyor: 5

aradaşlar berk 6.ayını doldurdu bebek arabasında bize dönük oturuyor..acaba dışa dönük oturmaya ne zaman  başlamak doğru bilgisi olan varmı acaba..ha birde araba içerisinde arkaa doğru oturuyor tabi olan onun zamanını da biliyorsanız yardımcı olurmusunuz..teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nilaylilayla

bizimki doğduğundan beri dışa dönük oturuyor ve yatıyor  (baston pusette)..sanırım bunun bir yaşı yok..nasıl istiyorsa öyle otursun kuş:)


jildando

Pusette one dondurebilirsiniz 6. aydan sonra. Ama araba koltugunda en azından desteksiz oturabilecek kadar beklemekte fayda var diye dusunuyorum. 10 aylıkken gecirmistim bir ust koltuga ben her ikisini de.


Damla

Arabada öne dönük koltuğun kilo alt limitini doldursa bile en az bir yaşına kadar ve daha sonra da mümkün olduğu kadar uzun süre geriye dönük oturtmanızı öneririm. Bu dökümana da göz atın: http://www.nurturia.com.tr/flash/Oto-koltugu.pdf


Pusette geriye dönük oturtma gibi bir gereklilik olmadığını düşünüyorum ben de.


berkim

bende araba koltuğunda 1 yaşına kadar arkaya dönük diye duymuştum ama emin değildim..hepinize teşekkürler bilgileriniz için..


jildando

Bizim pusetin kendi katalogunda ( chicco) one dogru oturumun 6 aydan sonra kullanılması gerektigi yazıyor, ona dayanarak yazmıştım ben, pusetten pusete degisebilir tabi.Cevaplamak için Üye ol