İlac icirme numaralari?

beatrix soruyor: 3

Mumkun degil surup icmiyor. Mumkunse meyve suyuna katip verebiliyorum bazen.

Cignenebilir ilaclari benzer renkli sakiz kutusuna koyup kendim agzima atip sakizi cigniyorum. Sanki o beni sakiz cignerken yakalamis gibi anne bendeeee diyor kutudan cignenebilir ilaci veriyorum.

Kremlerin hepsi onceden ele sikiliyor en sevdigi hic uzanamadigi krem kutusu ele aliniyor icinden cikmis gibi surduruyor.

Dun cignemek istemedi sakiz ekmek arasi verebildim. Hayret cakmadi. Bogurtlenli sekere benziyor tadi.

Elini ayagini tutup zorlarsam mutlaka kusuyor icirebilirsem zorla mutlaka kusuyor.

Parka markete gidiyoruz yasasin diyip heyecanlandiriyorum. Tam kapidan cikarken ilaci veriorum direnirse peki o zaman gitmiyoruz diyorum. Bazen ise yariyor.

Fitil hic kullanmiyorum artik. Ne yapsam mumkunu yok resmen travma oldu bizde. Kronik kabizligini bile buna bagliyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ipekkusgoz

Geçmiş olsun.Bu kadar ilaçlarla haşır neşir oldduğunuza göre kronik bir rahatsızlığı var sanırım.Baksanıza günlük hayatınızda yemek yedirmek uyku uyutmak gibi rutinlere binmiş iş. Kolaylıklar diliyorum.Ben bazen limonlu bal ya da pekmezi verebilmek için şurup kaşığı kullanıyorum.Onunla verdiğin zaman içiyor. Ne garip değil mi?


kedidirkedi

zaten en fazla 2 yasına kadar fitil kullanabilirsiniz,sonrası travma yaratabiliyor.

en kolay içirme yolu enjektörle dudaklarının arasından agzına sıkmak bence. burnunu da sıkarsanız nefes alamayacagı için, önce agzındakini yutmak zorunda kalacak. böyle yazınca işkence gibi görünüyor ama bir kaç saniye sürmüyor bile. Refleks olarak yutuyor zaten.


ipekkusgoz

Bizim ki multitabs damlanın damlalığını gördüğü an açardı ağzını.Birini alırdı bir daha isterdi. Belki öyle bir şey de deneyebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol