GÖĞÜS AĞRISI

junior soruyor: 4

Eşim sabahleyin emzirmeye başladığında şiddetli bir ağrı ile irkildi.Tansiyonu düştü ve nerdeyse bayılacaktı.Şu anda da emzirirken ağrıları devam ediyor.Ne yapabilirim bilmiyorum?Acaba hangi doktora (birime) gitmeliyim.Süt kırılması olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


dileksem

Mastit olabilir. Gogsunu eli ile kontrol etsin tane tane sertlikler var mi diye. Ve hemen doktora gidin. Ben genel cerraha gitmistim. Cok gecmis olsun.


pearly

dileksem'in dediği gibi mastit olabilir. En kısa zamanda doktora gitmenizde fayda var. Kadın doğum uzmanına gidebilirsiniz. O gerekli görürse genel cerraha yönlendirir. Mastit tedavisinde önce antibiyotik tedavisi ile enfeksiyonu ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Eğer işe yaramazsa cerrahi müdahale ediliyor. Umarım böyle birşeye gerek kalmaz.

Ağrıları azaltmak için ılık duş, sıcak kompres yapabilirsiniz. İkisi de çok işe yarıyor. Ayrıca göğüslerin tamamen boşaltılması da gerekiyor. 
Anneyi yalnız bırakmamaya çalışın. Ben 2 defa bayılmıştım :(

Geçmiş olsun.


junior

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR.SAĞOLUN....


PembeTavsanim

gecmis olsun genel cerraha gidiliyor ama gitmeden kadin dogumcunuzu da arayin o da yonlendirir .sicak dus biraz olsun rahatlatiyor.Cevaplamak için Üye ol