gece tahillari

esbagu soruyor: 7

Ben yurtdisinda yasiyorum, burada gece tahili diye ayri bir tahil yok. Gece yatmadan vermek icin normal tahil veya pirinc unu kullaniyorum. Bazi tahillarin bebeklerde gece gaz yaptigini duymustum. 17 aylik bebek icin Turkiyedeki doktorlar bu gece tahillarini oneriyorlar mi? 

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


beratice

ayrica ben müslide veriyorum müsliyi suyla biraz kaynattiktan sonra eziyorum icine formül mama ekleyip yine biraz tatlandirmak icin herhangi bir meyve püresinden ekliyorum mama sicakken cok güzel eriyor


esbagu

cok tesekkurler herkese. Birinizin onerisinde yulaf unu da var. Bunun tarifini alabilir miyim olculeriyle?


Elcino_mutluatolye

Esbagu, sanirim benim tarifim istiyorsun. Bizimki daha inek sutu icmedigi icin, benim tarifim soyle: 100ml su + 2 tatli kasigi pirinc unu + 1 cay kasigi yulaf unu + 2 tatli kasigi pekmez. Soguduktan sonra anne sutuyle kivamini ayarliyorum. Sen su yerine inek sutu kullanabilirsin bence. Kivami da sizin icin cok kati olmaz diye tahmin ediyorum.


esbagu

tesekkurler elcino. Dun aksam yaptim, bir de formul mama ekledim toz olarak, super oldu. Bazen de sutle yaparim bu olculeri kullanarak. Kivami super!


Elcino_mutluatolye

rica ederim. yarasin minnosa :)


esbagu

minnoslar, iki tane cunku:)


Caglayancicek

Tarifin aynısını keçi sütüyle yaptım ve kızım çok severek yedi.Benimde içim rahat etti hiç olmazsa içinde ne olduğunu bilerek görerek kendi hazırlamış olduğm birşeyi kızıma gönül rahatlığıyla yedirebildim teşekkür ederim elcino...
Cevaplamak için Üye ol