Bebek bezi

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


neyse

Ben bez alırken üst sınıra değil, alt sınıra bakarım. Mesela 4-9 diyor ya, bebeğim 4 kiloya yaklaşınca 3 numara bez kullanırım. 7 kiloya yaklaşınca da 4 numara. Oğlumda da kızımda da aynı yolu izledim.. Sizin bebeğiniz zaten 7 kiloya yaklaşmış. Artık 4 numaranın zamanıdır.


nakbulut

Ben de üst kilo sınırına gelmeden bir üst numaraya geçtim. Sadece kilo değil önemli olan, bazı bebeklerin bacakları kalın, popoları büyük oluyor vs :) Doğru yapmışsınız.


nynnoa

Bizde 4 numaraya geçtiğimizde 6 kiloyduk sanırım 3-4 numara geçişinde öyle oluyor.


gokkusagim

alt sınırı kullanıyorum hatta belirtilen aralıgın alt sınırına 500 gr kala bile geçtiğim oldu,bacakları zayıf bebeğimin yinede onların gelişimi acısından dar kullanılmaması gerektiğin düşünüyorum bu düşünceme bezler de dahil:))


minigim_sare

Neyse ile aynı fikirdeyim.ben bezin sıkmasından değil de bezin taşmasından şikayetçiydim.daha o kiloya ulaşmamasına rağmen 5 numara bez aldım.iyiki de almışım bebeğim böyle daha rahat. Bir de bezden beze değişiyor. Prima uyu oyna yeşil paket 4 kullanırken problem yoktu.artık primanın hesaplı turuncu paketini kullanıyoruz 4 küçük geliyor 5 alıyoruz.


cannnatahan

prima beyazlarla yeşiller arasında ebat farkı var ilginç bende aynı sıkıntıyı yaşayıp 4 geçtim
Cevaplamak için Üye ol