kızım çok hareketli??

berra_melek soruyor: 10

kızım çok hareketli sürekli oturmak ayakta durmak gezmek istiyor...daha 5 aylık acaba oturması ve basması için erken mi??

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


haticek15

merhaba benimde 4,5 aylık oğlum var ve oturmayı çok seviyor çok dik olmadan oturtulabilir bence.


ozgeoyku

destekle otursun annesı  kızım 6 aylıkken desteksız oturuyordu gezme ıstegıne bırsey dıyemıcem:)


hale15

aynen benim kızım,yatmak istemiyor doğrulacağım diye uğraşıyor ayaklar kollar pıtır pıtır sürekli oynuyor ben yoruluyorum onu izlerken:)


CokBilmis

Özel bebek koltuklarından tavsiye ederim. Ben aldığım dönem Türkiye'de yoktu, şimdi e-bebekte filan satıyorlarmış galiba. Biz 1,5 yaşına kadar kullandık bu koltuğu. İkinci bebeğime de kullanmak için saklıyorum. Şiddetle tavsiye ederim:

Bumbo Bebek Koltuğu


asna

bizim üc numara üc - dört aylikken sürünerek ilerliyordu, 6 aylikken dört ayak üstünde emekledi, ayaga kalkti, bir iki ay sonra da yürüdü, zira kendisi kurtlar vadisinde yetisiyor :))

diyecegim o ki, her cocugun gelisimi baskadir, hazir olmasa yapamaz zaten, kendi haline birakin, yere koyun, debelensin, gezinmek istiyorsa önce kalkmasini ögrenmesi lazim :)

rahat olun,

kolay gelsin...berra_melek

hepinize çok teşekkür ederim bebek koltuğundan aldım:))umarım işe yarar bizim kızda:)


CokBilmis

Güle güle kullanın. Resimlerini de paylaşırsan sevinirim :)


osssem

merhaba,benim kızımda çok hareketli herşeyi çok merak ettiği dışardan o kadar belliki..yalnız benim sorum farklı y yönde çevremden kızımın çok yaramaz baş etmemin zor olacağı bir çocuk olcağına dair tepkiler alıyorum.tecrübeli anneler fikirlerininizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..fattololo

Yok yahu benim kiz da oyleydi, hala hareketli, kicinin uzerine oturamaz, surekli bir saga bir sola doner ama bence cok uslu. Sadece merakli diyirum ben. Sandalyeye bir cikar bir iner, oraya gider, buraya gider ama oyle kirsin, doksun gibi huylari yok. Gun icinde hem oturarak yapilan, dikkat toplayicili, hem de kudurmacali enerji atmali seyler yapiyorum. Ikisini de yani...


nilinmasali

Osssem yaramazlık bence cok baska birsey,ben kızımı bir gün kucagıma alıpta rahat rahat oturduğumu bilmem 4 aylıktı tek basına oturmak istediğinde,o gün bugün kendi yapabileceği hiç bi işini bana bırakmaz sürekli bi işler peşindedir iner cıkar bişeylerin kapakları açılır kapatılır ama bunlar merak duygusuyla ilgili bence,bi şeyi incelemek istediğinde ona mümkün olduğunca imkan tanır basımdan savmadan yardımcı olursam sakinleşir,aslında olayın büyük kısmı cocukların isteklerine kulak vermekle ilgili sanırım,birey olarak degerlendirilip istediklerine ve istemediklerine kulak verilen çocuklar(bazen çıldırtıcı olsa dahi:) gözlemlediğim kadarıyla daha az agresfi,daha paylasımcı sosyal çocuklar,konuşamadıkları için dertlerini anlatamıyolarsa bu hırcınlığı percinliyor..Cevaplamak için Üye ol