çok önemliiiiii!!! suyum azalmış! :(

ceyla soruyor: 10

sitedeki benzer soruları ve cevaplarını okudum ama çoğu ileri gebelik haftalarında oluşan su azalmaları. ben şu an 21. haftadayım ve dün 4 boyutlu doplerr ultrason çekildi.bebeğimin organları kordondaki kan akışı normal ama ölçülen değerlere göre 1 hafta küçük çıktı yani 20 haftalık görünüyor :( ve amniyo sıvısı 88 mm bulunduğu haftaya göre alt sınırdaymış. doktorum 100 mm nin altına inmemesi gerek diyor. bol su içmemi ve günde en az 2 saat sol tarafa yatıp dinlenmemi söyledi. benim gibi bu sorunu erken haftalarda yaşayan var mı? çok korkuyorum lütfen bildiklerinizi paylaşır mısnız?

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


Taita

yaşamadım ben ama hamilelik zamanımda sadece su 2litre içiyordum  + çay+ meyve suyu


ikicocukannesi

ben yasadım,
erken geldi bebegim,
yasadıklarımı buraya yazmıstım.
bulayım eklerim.ceyla

teşekkür ederim
gerçekten ciddi bir durum ve ben çok korkuyorum yemek yemek ve tuvalete gitmek dışında ayağa kalkmıyorum devamlı yatıyorum ve durmadan su içiyorum umarım herşey yoluna girer. doktorum 2 hafta sonra kontrole çağırdı bu durumda beklemek çok zor :(


ceyla

bu konuyla ilgili mümkün olduğunca çok olumlu şeyler duymaya ihtiyacım var. benim yaşadıklarımı yaşayıp sağlıkla bebeğine kavuşanlar varsa lütfen yazsın? ailem seferber oldu herkes araştırıp bulduklarını benimle paylaşıyor. başka doktorlardan randevu aldım. Namık beyden en erken 24 ocağa gün verdiler. pazartesi başka bir doktora gideceğim. nurturia da herkes aile gibi lütfen yardım edin!nilaylilayla

acksm sakin olmaya çalış,çok ciddi boyutta olsaydı 15 gün sonra çağırmazdı doktorun..benim de tam tersi suyum fazlaydı ve haftada 4 gün kontrole gidiyordum ben..2 gün kadın doğumcuma 1 gün perinatoloğuma 1 günde diyabetten ve tansiyondan dolayı dahiliyecime:)
eğer istanbuldaysan doktorlarımı önerebilirim..özellikle perinatoloğumu...


olcameric

öncelikle sakin olun.buradaki hikayeleri okudukça ne badireler atlatarak bebeklerimizi kucağımıza aldığımızı göreceksiniz. doktorunuzun dediklerini yapın bol su +dinlenme ve sakinlik...görün bakın çocuğunuzu alacaksınız kucağınıza.namık beye de (namık demir olduğunu düşünüyorum) bence görünün.izmirde en çok güvendiğim dr dur.içinizi ferah tutun.


ceyla

teşekkür ederim henna ama izmirdeyim. ogunel in dediği gibi izmirde Namık Demir ismini çok duydum kendi doktorumun verdiği rendevudan sonra Namık beyden randevu alabildim ama yinede gideceğim.
moral çok önemli biliyorum ama elimde değil endişeleniyorum :( iyi dilekleriniz için teşekkür ederimolcameric

birşey söylemeyi unuttum.bebeğimin haftası bazen önde bazen geride çıkıyordu.bazen 2 hafta geriden bile geldiği oluyordu.bunun çok kafaya takılacak birşey olduğunu düşünmüyorum zira dr um ben vah vah geride dedikçe bunun mühim olmadığını vurguluyordu.


ceyla

evet normalde haftaların tam tutmayabileceğini biliyorum ama sıvı az olunca gelişimide etkileniyor diye korkuyor insan. ama doktorum organlarının kan akışının normal olduğunu söyledi bu biraz içimi rahatlatıyor. ogunel sende bunları yaşamış biri olarak içime su serptin saol :)Cevaplamak için Üye ol