Geceleri altına kaçırmak

eses soruyor: 10

3 yaşında ki kızım 1,5 aydır geceleri bezsiz yatıyordu ve sadece 3 defa kaçırmıştı.

son 3 gecedir, her gece altına yapıyor. bunun sebebi ne olabilir?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Denizg

Çok bilmislik yapipta okuduğum kitaplardan yorum yapmak istemem ama herhangi bisye tepki olabilir.bi pedagoga götürün bence


nazveannesi

Çok fazla sıvı tüketiyor olabilir, bi süre gözlemleyin sıvı tüketimine dikkat edin bakalım. 
napae bende kızımı geceleri bağlamıyorum ama 2-3 kez çişe kaldırıyorum kaldırmadığımda kesin yapıyor yada bazen saati tutturamadığımda altına yapmış oluyor. Kızım çok fazla su tüketiyor, gece suluksuz yatmıyor. Bazen keşke gece bezini çıkarmasaydım diyorum deliksiz uyumayı özledim :) 


nazveannesi

napae bencede memeden kestikten sonra bi kac ay bekle hem memeden kesilip hemde tuvalet egitimi kizinada agir gelebilir. Arkadasmda kizini bezden cikardi ama gece hic cise tutmuyor. Cocuk gece kuru yatiyor sabah kuru kalkiyor. Her cocuk bir degil :)


crocus

yatirdiktan yaklasik 3 saat sonra tuvalete kaldirin.Yaz dolayosiyla yoruluyor ve agir uykuya geciyordur.Sivi tuketimi artmistir.Bence sorun var demek icin erken gibi tabii siz daha iyi bilirsiniz :)


sevcannas

Benim oğlum da ayaklarını ne zaman üşürse altına kaçırır,özellikle mevsim geçişlerinde oluyor.belki öyle bir durum olmuşturirmiksmum

Suyla fazla temas halinde olabilir denız-havuz vb, kavun karpuz tuketimi etkiliyor olabilir,gece yatmadan önceki sıvı tuketimini kontrol altına alabilirseniz probleminiz çözülecektir daha çok yeniymiş ayrıca bezi bırakması:)


maviboncukk

Biz gece uyurken bez değiştirmemize rağmen sabah bez taşmak üzere oluyor. Bezin taşıyamadığı çişi mesa

Ne nasıl taşısın. Sıcak yaz geceleri en az bie biberon su tüketiyoruz gece. Yatmadan öncede süt, ayran vb içiyor. O yüzdn tuvalet eğitimi için acele etmiyoruz.


mutluannelif

Kendi başına halledemediği, kafasına taktığı bir şey olabilir. Uzun uzun sohbetler edin bence. Altına yapması 5 yaşına kadar normal onda bi sorun yok ama üst üste olunca acaba çocuk bir şeye mi üzülüyor dedim.elifge

Merhaba ben 9 yasma kadar altim ayapmistim korkudan ola bilar imama goturun korkusunu alsin


elifge

EttiCevaplamak için Üye ol