nOvosef iğnenin bacakta yaptığı ağrı ve tutulma

Quelle soruyor: 4

Merhabalar,

Kızım zatüree başlangıcı oldu ve doktorumuz 7 tane 1 gramlık novosef iğne verdi. Yaşı küçük olduğu için bacaktan yaptırıyoruz. İlacın içeriği çok ağır. Her yaptırdığımızda tahmin edebileceğiniz üzere büyük bir ağlama krizi yaşıyoruz. Ayrıca bacağında tutulma oluyor. Üzerine basamıyor ve basmaya başlayınca da uzun zaman topallıyor. Daha yaptıracağımız üç tane iğne daha var. Kara kara düşünüyorum. Bizim gibi aynı problemi yaşayan var mı ? Acaba hemşirelerin hatası mı yoksa ilacın ağır olmasından mı kaynaklanıyor ?           

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esgi

Merhaba,


Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu iğnenin özelliği bu malesef. Hem kendi oğlum, hem de iş arkadaşımın oğlumla yaşıt kızı aynı iğneden muzdarip olduk. 

Oğlum sadece bir iğneyle "yırttı" desem yeridir. Hemşire iğneyi yapmadan önce "acıtacak mı?" diye sorduğumda, "hem de nasıl, çok kötü yakıyor, hem siz hem babası tutsun" demişti. Üzerine başka bir hemşire daha tutmuştu ve popodan yaptırmıştık. Sonraki iki günü ise aynı bahsettiğiniz gibi topallayarak, yürümeyerek, oturmayarak ve "popom acıyor" iniltileri ile geçirmiştik. Aynı tecrübeleri arkadaşımın kızı da yaşadı. 

Etkisi en erken iğne bittikten sonraki gün geçer diye düşünüyorum ama yine de içinizi rahat ettirmek için doktoruna bir sorun isterseniz.

Tekrar çok geçmiş olsun...


Quelle

Yorumlarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler. İyicene korktum ve kızım için daha çok üzülmeye başladım şimdi. Allah kızıma güç versin. Önümüzdeki üç gün çabucak ve hayırlısıyla geçer inşallah. Sağlıklı günler dilerim.


gulcinozden

Kendim maalesef ne kadar agri yaptigini biliyorum.vurulurken yakmasi bi yana gunlerce kalcam agardi.doktor ogluma verdi bogaz enfeksiyonu icin o an ki telastan farketmedim eve gelince oglum yuruyemeyince anladim novosef sebebiyle bacaginin agridigini.tum gun yerinden kalkmadi.ki normalde hic cani kiymetli bi cocuk degildir.ikincisini vurdurmadim antibiyotik surup istedim onunla gecirdik.gecenlerde bir baska doktorda kulak enfeksiyonu icin yazmak istedi.kendi yasadigimi ve cocugumda da ayni sey oldugunu soyledim.doktorlara gore ilacla alakali degil vuran hemsireden sebep boyle bi durum yasaniyo.ancak novosef yerine cefaks vuruldu.daha hafif bi igne oldugu icin sabah aksam oldu ama raziyim.mutlaka yerine alternatif bi ilac var.benim gozumde 3 gun gec gecsin ama o kadar aciyi bile bile yasamasim diye dusunuyorum kendi cocugum icin


denizsema

 Kızıma mayısta 5 tane verdi doktorumuz, gerçekten ağrılı bir iğne. Kızım da topallıyordu ve çok ağrıdığını her halinden anlıyorduk ama yapacak birşey yok. Konu başlığınızda görünce bile üzüldüm ama iğnelerden sonra hastalık tablomuz ciddi manada değişti iyi oldu kuzum. Bu biraz içinizi rahatlatsın. Şifalar diliyorum.. Cevaplamak için Üye ol