Doktorum yeni yasa gereği (öğretim üyesi olduğundan) doğumuma girmeyecekmiş(!) Şimdi ne yapmalıyım?

abyss84 soruyor: 5

Arkadaşlar biliyorsunuzdur belki, öğretim üyeleri artık devlet hastanelerinde ameliyatlara girmiyor. Özel muayenehanesine gittiğim doktorum devlet hastanesinde çalışıyor. Bu zamana kadar o kadar rahattım ki doğum konusunda hiç kaygım yoktu. Sancım başladığında diğer hastalar gibi hastaneye gidip kim hangi doktor varsa o girecek doğumuma. Bunca zaman özel muayenehaneye verdiğim paraya mı, yoksa beni bekleyen belirsizliğe mi yanayım bilemiyorumm. Sizce ne yapmalıyım? Benim durumumda olan var mıdır?


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yesim

Gerçekten gıcık bir durum :( Hastanede hiç tanımadığın bir doktorla doğum yapmaktansa referansla yani başkalarının tavsiye ettiği başka bir doktora gidip doğumu onunla gerçekleştirsen olmaz mı?


abyss84

Açıkçası sevgili doktorum referans olacak bu durumda. Ama sonuçta tanımadığım bir doktorun güvenli kollarına emanet doğum yapacağım görünen o. Bir de 2 muayenem kaldı aynı doktora takip edilmekten vazgeçmekten de korkuyorum . Her şey sil baştan olacak sanki. Ama işte onun girmeyeceğini bilmek sinir ediyor beni. İnsan ister istemez o zaman bu kadar parayı niye verdim diyor! Tamam sonuçta bebek değerli ama, hedefe ulaşamayınca:)


ayberke

Bence o kadarda endişenecek bir şey yok.Sadece doğum için bu doktoru seçmediniz herhalde.Sağlıklıbir gebelik geçirmek için seçmişsisnizdir.Şimdi doğumu düşündüünüze göre sonuca da az kalmış.Annemlerimiz köylerde doktorsuz doğurmuş.Sizde hastane ortamında doğuracaksınız neticede.Kendi doktorunuzun çalıştığı hastanede kendi doktorunuz mutlaka kendi arkadaşlarına sizden bahsedecektir.
Derimki herşey yolunda gitsin ve sağlıklı birşekilde doğurun.Neticede doğuma kim girerse girsin uygun bir hastane ve eğitimden geçmiş personelolacaktır.
kOLAY GELSİN.


abyss84

İnanın bu noktada ben de rahatlıyorum bazen. Eskiden dağda bayırda doğuruyormuş insanlar diyorum. Ama hani normal doğumda bir aksilik olursa diye, telaşlanmıyor değilim. Kordon dolanıyormuş, vakumla çekiyorlarmış falan. Hani kendi doktoruma güvendiğim için böyle kaygı bozuklukları yaşamamıştım. 


ayberke

Hamileliğim çok riskliydi.Bu nedenle hiç bir şeyi düşünecek halde değildim.Seçim şansım vs yoktu.Tek derdim sağlıklı bir bebek doğurmaktı.Sorunlarla mücadele ederken sezeryan mı normalmi, şu hastanemi bu hastanemi vs daha bir sürü şey , gibi şeyler düşünmek bana komik gelirdi.O zamanlar annelerimizi düşünürdüm.Bence sizde öyle düşünün.Eğer sorunsuz bir hamilelik ise neticede a doktoruda olsa b doktoruda olsa yapılması gerekini yapıyorlar.Kimse keyfi bir şey yapmıyor.Hepsi tıp eğitiminden geçiyor.Aklın yoluda bir başkalarının tecrübelerini düşünmeyin.Devlet hastanelerindede çok iyi doktorlar var.Kafanızı yorup stre etmeyin kendinize.Cevaplamak için Üye ol