aktif kolej batıkent

nrkrtl soruyor: 10

6 aydır batıkentteyim ve oğlum için hala uygun bi okulla karar veremedim bir süredir billbortlarda aktive english tarafından açılan aktif kolej ilgimi çekti hatta bugün görüşmeye gittim. görüşme bence olumluydu ama ilk kez bu sene eğitim öğretime başlıyacak olan olan bi koleje referans ıolmadan güvenmek biraz zor. aktif kolej hakkında görüşleri olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşabirse çok iyi olur...

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Ozdenvezuzulari

Sorunuza soruyla karşılık vereceğim ama ben de aynı durumdayım.Batıkentte oturuyorum.Kızım 3.sınıfa geçti.Devlet okulunda okuyor ben de reklamlarını görünce neden olmasın dedim.Ancak sizin kafanızdaki soru işaretleri bende de var.Yeni bir okul olması düşündürüyor.Siz ne karar verdiniz.Bir de fiyat bilgisi alabildiniz mi.Ben okulu görmeye haftasonu gidebileceğim.


elfide

Eğer bahsettiğiniz okul Çakırlar Çiftliğindeyse çok yakın oturuyorum.

Öncelikle ev olarak inşaa edilen 9-10 katlı 3 binadan oluşan bir siteye açılması düşünülüyor. Mekan hoşuma gitmedi. Okul yapı olarak daha farklı mekanlardır. Ne kadar güvenli olur bilemiyorum.

İçeride Asansör bulunması, çok katlı bina olması, pencereleri filan tedirgin edici bir okul :)


umutyigit

elfide senin bahsettiğin okul Kariyer Koleji.
o da yeni açılıyor.
aktif koleji sanırım meydan tarafında.
ben de anaokulu için sorup soruşturuyordum bir ara çünkü.


umutyigit

bu arada çok yakın otoryorsan ordaki parkta karşılaşmışızdır :)tam okul binalarının yanındaki basketbol sahasının da olduğu park :)


eda_anka

Arkadaşlar bende yaklaşık 1 hafta öncesine kadar sizin gibi kararsız ve ne yapacağımı bilemeden okul okul dolaşıyordum,,şimdi ise çok mutluyum ve içim inanılmaz rahat.çok okula gittim ama içime sinen,gözümü arkada bırakmayacak bir okul buldum AKTİF KOLEJLERİ ...

 

Kayıt için batıkentmeydan avm  ye gittim (tabi kafamda bin tane soruyla ) içeri girer girmez sizi saran bir enerjileri var..kendinizi çok rahat ve güvende hissediyorsunuz.(bu eğitime bir bakış açısıdır) Sonra genel koordinatör Fatih Bey ile görüştüm aklımdaki bütün sorulara bütün içtenliğiyle samimi cevaplar buldum..Özellikle okulun yeni olması konusunu ve belli bir ideolojinin peşinde olup olmadıkları benim için çok önemliydi..

 

Arkadaşlar kurum yeni olabilir ama kurum içinde çalışacak bütün personel deneyimli kolej sistemine alışık kişiler..Öğretmenleri deneyimli ve idealist..Hiçbir ideolojik fikre tamah etmeyen Laik demokratik bir okul..

Ben tercihimi yaptım ve çok mutluyum,,herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum...

En azından gidip bir konuşun gözünüzle görünn....Okul seçiminde hepinize kolay gelsin diyorum..Ozdenvezuzulari

Yalnız okulun önünden geçerken hala inşaat halinde olduğunu gördüm.Bu konu için ne dediler.


eda_anka

Bende ilk gördüğümde sizin gibi çok endişelenmiştim..Genel Koordinatörleri olan Fatih Bey le de bu tedirginliğimi paylaştım..
 
  Hem okulun planlarını hem de okulu gördüm..dışardan görünüşü sizi yanıltmasın içi hemen hemen bitmiş durumda..zaten yaz okulu ağustos programları da okulda olacağından eylül açılışına rahat rahat yetişecektir..


nrkrtl

aktif kolej hakkında hala kafamda çok soru işareti var. en büyük çelişkimde bir site bahçesine hatta bir binanın duvarına yapışık bir şekilde inşa edilen haziranın son haftasında tamamen bitmiş olacağını sönledikleri ama bir türlü inşaatı bitemeyen okul binası... yetkililerle gidip konuştuğun zaman hersey kusursuz gibi gözüküyor. bu sebepten bu eğitim yılında beklemeye karar verdim. önümüzdeki sene eğitim performanslarını inceleyip tekrar değerlendircem. bakalım herşey söyledikleri gibimi olacak.

 MustafaSercan

Aktif Kolej'den  çoçuğunu kaydettirmiş bir veli olarak merak ettiklerinize yanıt vereyim.

  Kayıt sürecinde çocuklarımıza 2 yabancı dil eğitimi verileceği,sabah 9 da okula teslim ettiğimiz küçük çocuklarımıza saat 16 da ara öğün,deneyimli sınıf öğretmenleri vb. bizzat FATİH bey isimli Genel Koordinatör tarafından taahhüt edildi.Bırakın 2.yabancı dili önceleri boşgeçen ve daha sonralarıda DEVE-CÜCE oynatılan ingilizce derslerine isyan eden veliler olarak okulda toplantıya gittik.Veliler o kadar verilip tutulmayan söz dile getirdiki Okulun sahibi 3 cümleyle sonlandırdı toplantıyı ."Beğenmeyen alsın çoçuğunu benim okulumdan..."

   Fatih bey, 30-34 yaşlarında ilköğretim deneyimi olmayan 7 yıllık biyoloji öğretmeniymiş.Aktif koleji Satın alan bey kendisini koordinator olarak başa getirmiş.Ben Genel Eğitim Koordinatörü olarak kariyerinde tavan yapmış,en azından bazı başarılara imza atmış deneyimli birini hayal etmiştim.Okul eğitim öğretime başladıktan 2 ay gibi kısa zamanda 3 müdür yardımcısı bir ilköğretim müdürü 25 ten fazla öğretmen görevi bıraktı.Bu benim bildiğim en son rakam. :)

  Deneyimli sınıf öğretmenleri olacaktı ya, çoçuğumun sınıf öğretmeni geçen sene mezun olmuş 20 li yaşlarda bir bayandı.Çocuklar susmadı diye sınıfta yeteeeeer artıkkkk diiye çığlık atıp hüngür hüngür ağladığı için çocuklarımızın hafızasına kazınmış.

  Bütün anlattıklarımı bir kenara bırakın,güçlü pazarlamacılığıyla sizi karşılayacak Fatih beye şunu sorun.SBS nedir ? SBS de bu sene kaçıncı olmayı planladılar kaçıncı oldular ?Türkiye kolejler arasındaki başarıyı ölçen bir  istatistik şirketiyle anlaşmalılarmı ? Bu anlaşmaya göre ankaradaki kolejler arasında başarı sırası nedir ?


nrkrtl

aylarca kararsızlık yaşadıktan sonra bende çocuğumu aktif koleji anaokuluna kayıt ettirdim. ana okulu şu an kolej binasından ayrıldı ve apar topar 4 katlı küçük bir bina anaokulu olarak yeniden yapılandırıldı çocuklar götürüldü. çocuklar bir tarafta ders yaparken diğer tarafta okul binasındaki taşınma ve tadilat işleri devam etti, bu rezillik tam bir hafta sürdü. bütün bu olumsuzluklar yaşanırken güzel şeylerde oldu. oğlum öğretmenini çok seviyor arkadaşlarıyla güzel ilişkiler kuruyor. ingilizceyi eğlenceli bir şekilde sıkılmadan öğreniyor. fiziksel şartlardan yaşadığım sıkıntılarım oldu ama eğitim anlamında sorun yaşamadım.

mustafasercan'ın yazdıklarından sonra çok canım sıkıldı. yaşanan sorunların bu denli büyük olduğunu bilmiyordum. anaokulu taşınınca kolej binasında yaşanan sorunlardan haberimiz olmuyor. hepimiz çocuklarımızı devletin sağladığı imkanlardan çok daha iyi şartlarda eğitim alsınlar diye koleje gönderdik. okulun ilk yılı olduğundan bazı aksilikler olacağını biliyorduk  ama görüyorumki eğitim anlamında telafisi olmayan büyük sorunlar yaşanıyor. 

oğlum anaokulunda olduğundan biraz daha rahatım. önümüzdeki yıllarda aktif koleji ile birlikte yola devam edermiyiz bilmiyorum. bu yıl boyunca edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda karar vericez.

lütfen aktif  kolej ile ilgili olumlu yada olumsuz görüşlerinizi paylaşın, çocuklarımızın geleceği için...

 Cevaplamak için Üye ol