aktif kolej batıkent

nrkrtl soruyor: 7

6 aydır batıkentteyim ve oğlum için hala uygun bi okulla karar veremedim bir süredir billbortlarda aktive english tarafından açılan aktif kolej ilgimi çekti hatta bugün görüşmeye gittim. görüşme bence olumluydu ama ilk kez bu sene eğitim öğretime başlıyacak olan olan bi koleje referans ıolmadan güvenmek biraz zor. aktif kolej hakkında görüşleri olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşabirse çok iyi olur...

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


bggmmrt

Ben de çocuğunu Aktif Kolejlerine kaydettirmiş bir veliyim. Okul yeni açıldığı için en başta benim de endişelerim vardı. Fakat gerek idareciler gerek öğretmenler bana endişelerimin yersiz olduğunu gösterdi. Öğretmenler genç görünse de işlerinde hem deneyimli hem de hırslı olduklarını çok kısa bir sürede kanıtladılar. Yabancı dil eğitiminin diğer birçok koleje göre çok iyi olduğunu söyleyebilirim. İngilizce eğitiminin yanı sıra ek yabancı dil olarak Almanca dersini seçme şansımız oldu. Benim çocuğum okula başladığında İngilizce dersine karşı olumsuz bir tepkisi vardı ve bu nedenle çok endişeliydim. Aktif Kolejleri çocuğumun bu tepkisini kırmakla beraber derse olan ilgisinin artmasını ve dersi sevmesini sağladı. Akademik olarak da Aktif Kolejlerinin çocuğumu iyi bir seviyeye çıkartabileceğine inanıyorum.


melekbingol

ben iki çocuğumu başka bir kolejden Aktif Kolejlerine almış bir veli olarak size şunu diyebilirim;söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum. öncelikle yeni açılan bir okul olduğu için bazı şeyler için zaman tanınmalı(örneğin SBS başarısı) Birçok farklı okuldan, devlet ve özel okuldan öğrenciler geldiği için çok büyük başarıları hemen beklemek yersiz olur diye düşünüyorum.
küçük kızım bu sene birinci sınıfa başladı ve çk mutlu. bu kadar kısa sürede bana birkaç kelime İngilizce konuşp, cümle kurmaya çalışıyorsa bu çok değerli İngilizce öğretmenlerimizin başarısıdır.hangi koleje giderseniz gidin size birinci sınıflarda oyunlar oynatıldığını zaten söylerler. bu çocukların henüz okuma yazma öğrenme sürecinde olduğu göz önünde bulundurulursa çok normaldir. çocuklarımızın öğrenmesi için ne gerekiyorsa sevgili öğretmenlerimizin yapacağına inancım sonsuz.
biz veliler olarak onlara tam destek olmamız gerekli diye düşünüyorum.
melek


aktifkolejisikayet

mustafa sercan adlı üyeye kesinlikle katılıyorum.

Eğitim yılının neredeyse sonuna geldik, nihayet toplantı yaptılar şikayetler dile getirildi. Elbette şikayetler olacak, bunlar dile getirilecek ki okul daha ilerleyebilsin. Hiç şikayetsiz okul var mı?, zannetmiyorum. Peki ne oldu "zatı muhterem!" "Çetin Bey" (Patron)  yüksek tondan "Beğenmeyen alsın çocuğunu gitsin" diyor. Tahammülsüzlük, eleştiriye açık değiller... vs. 

Peki genel şikayetler neler:

Kimse yoğurdum ekşi demez, onlara sorun asla demezler. Kayıt esnasında verilen sözler tutulmuyor. Öncesinde bilgi verilmeden Anaokulu başka bir yere taşındı. Taşınılan bina soğuktu. (kış ortasında) Halen içeride işçiler çalışıyordu. Apar topar taşınıldı. Çocuklarımız hergün öksürük nezle grip faranjit. Onlar bizim evlatlarımız canlarımız.

Satranç dersleri kaldırıldı. Sebebi çok komik Öğretmen velilerle işbirliği yapıyormuş. :)!

Anaokulun bahçesindeki park (sözde) Ankara da tek miş (:) !!!

Özel bir spor merkezinin  yüzme havuzu ile anlaşmalı olduklarını söylediler, ancak su çocuklar için mikroplu imiş. Bundan da vazgeçmişler :)

Okulda çeşitli sosyal kulüplerin olduğunu söylediler. Sadece söylediler, Göremedik:)

   İnternet sitelerindeki anaokulu resimleri bile başka yerlerden alıntılı.  Montessori eğitiminden de velilerin bilinçsizliği yüzünden vazgeçmişler. Ondan vazgeç bundan vazgeç geriye ne kaldı.

AKTİF KOLEJİNE KAYIT YAPTIRMAK İSTEYEN VELİLERİN ÇOK İYİ DÜŞÜNMESİNİ TAVSİYE EDERİM. AMAN HA...


bgrmr

Bakın sayın veliler duyduguma göre öğretmen arkadaşlarımız

Eğitimi ve öğretimi  doğru bir eğitim vermek isterken okul müdürünün 
Yöneticiler sadece para kazanma adına vaatler verip yerine getirmiyorlarmış
Velilere küfür eden bir yönetici sağlıklı olamaz....
Öğretmenler yaptıklarına karşı gelince de işten atılıyor tehtid edilerek 
İlginç bir kolej olduğunu duymustum


spartakus

Aktif kolejini önermiyorum. Tecrübelerime ve izlenimlerime dayanarak bunları açıkça ifade etmek istiyorum. Hem lise hemde ilkokulda olmak üzere çocuklarım 2 yıl boyunca devam etti. ilk açıldığı günden beri kayıtlarını yaptırmıştım. Ne varki verilen sözler ve vaatler yerine getirilmediği gibi batan başka kolejde bünyesine katarak tamamen eğitimden uzaklaştığına inanıyorum. Koşulların iyileştirmesi yerine boş vaatlerle velileri beklentilere sokuyorlar. iki yıl süre içerisinde beklentilerimin gerçekleşmemesi karşısında  çocuklarımın eğitim hayatını düşünerek kolejden aldım. Şuan doğru seçim yaptığıma inanıyorum. Seçiminiz iyi yapın para vererek devlet okulundan farksız okulları seçmeyin. Bu anlayışla bu kolejden şuan beklentilerin boş olacağına inanıyorum. Eğitim ucuzu olmazmış. Koleje göndermekse amaç iyi eğitimse parayı düşünüp ucuz ticari kolejleri tercih etmeyin. 


1- Servis keşmekeşi ile başlayan bir süreç alışacağız lafları ile dönem sonuna kadar aksaklık yaşanıyor. Her yıl bu sıkıntı acemilik  tekrarlanıyor. 
2- Sık sık öğretmen değişiyor. Öğretmen kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. 

3- İdareciler sık sık değişiyor. Rehberlik konusunda yetersiz kalınıyor.
4- Yemek konusunda geçen yıla dayalı aşırı kabalıktan dolayı 11:30 da yemek verilmeye başlanıyordu. 4 partide öğrencilere yemek veriliyor. çocuklarımın yemek soğuk diye şikayet alıyorduk. 
5- İlkim koleji devir alındıktan sonra sosyal amaçlı tüm odalar sınıf yapıldı.
6- Kurucu Çetin Nazik'in eğitimden uzak yaklaşımları ile toplantılar yapılıyor ve veli şikayetleri dikkate alınıp irdelenmiyor bir gelişme sağlanmıyordu.
7- Varlığını ve gücünü üyelerinden alan bir kurum onları dinlemeden karalar alıp uygulamaya geçiyordu. 
Daha bir çok süreç içerisinde yaşadığımız sorunları sıralayamıyorum. 

seçimlerinizi iyi yapın. Çocuklarınızın zamanını heba etmeyin. Bu ilettiğim eleştiriler ve sıkıntılar kişisel görüşlerimdir. bizzat yaşayarak tecrübe edilmiştir. Herkese saygılar. 17,09,2014


nilak2

özel kolej araştırıyorum tekden koleji nasıl bir yer ? 


ErkanVarol

iş yolumun üstü diye sabah işe gitmeden bilgi almak için 28.08.2015 cuma günü sabah sekiz sıralarında gitmiştim okulda kimse yoktu biraz bekledikten sonra beden eğitimi öğretmeni olduğunu öğrendiğim halil bey geldi halkla ilişkilerin 8.30 mesayiye başlıyormuş çay içmek için yemekhaneye davet etti. yemekhanesi geniş ve temiz. Bir yemekhane için güzel diyebilirim. okuluda kısa bir tur atacaktım ama işe geç kalmayayım diye çıkmak zorunda kaldım benim ilk izlenimim olumlu yönde uygun bir zamanda tekrar uğrayıp detaylı bilgi alıp buraya yazacağım
Cevaplamak için Üye ol