Bebeğim sıralarken

Demgul soruyor: 3

Bebekler eşyalara tutunarakaya klakmaya çalışırlar sonra adım atmaya sıralamaya çalışırlar bunları yaparken düştüklri başaramadıkları çok olur biz ebeveynler olarak düştüğünde kaldırmalımıyız yoksa kendimi kalkmalı sıralarken arkasındamı olmalıyız daima yoksa ona mı bırakmalıyı?Kendine güveni nasıl arttırabiliriz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


neretva

Peşinde gezemezsiniz zaten. Evi ona uygun hale getirmek gerekiyor. Düştüğünde canı yanmadıysa çok tepki vermemek lazım. Ama canı yandıysa en sinir olduğum şey acımadı, acımadı denmesi. Nereden bılebiliriz ki, acımış olabilir. Onun yerine ben onun duygularının onaylanması gerektiğini düşünüyorum. ''Acıdı, neresi acıdı, az acıdı, geçecek şimdi'' gibi. Kalkmaya çalıştığında başaramıyorsa yardım mı istiyorsun, anne sana yardım etsin mi diyordum. Sonra öğrendi, kalkamayacağı zamanlar ya, ya diyordu ben de yardım ediyordum. Sonuçta aşırı korumacı olmamak gerek ama ihtiyaçları olduğunda yanlarında olduğumuzu da bilsinler.


kuzeynep

Düşünce aaaa vaahh derseniz korkar. Düşünce bakın ciddi birşeyi yoksa hiç bakmayın ilgilenmeyin kendi kendine kalkmayı ogrenir. Oglum 9,5 aylikti yürüdü sıralarken de kocaman pilates topuna tutuna tutuna dolaşıyordu:))


mohter_of_sons

düştüğünde hemen etrafına bakacaktır kazara biri ayyyyy aman off v.s derse yaygarayı basar. gerçek anlamda canı yanmışsa zaten anlarsınız ağlamasından. ancak ozaman alın derim.

ben oğluma (hala) canı yanmamış yaygara yapıyorsa;

oğlum dikkatli olman gerekirdi ağlanıcak bişey yok kalk bakalım diyorum herşey normale dönüyor :))

 

birde bu düşmelerde sağını solunu vurunca hep hirudoid forte jel kullandım. anaokullarından alışkanlıktır. kızarıklık morarıklık şişlik bırakmaz.Cevaplamak için Üye ol