kabızlık..

cincaloz soruyor: 7

sadece anne sütü alan 3.5 aylık bir bebeğim var.3 haftadır kakasını yapamıyor.fitil veya yağlı pamukla uyararak yaptırıyorum.bugün kuru kayısıyı kaynatarak suyunu verdim ama pek işe yaramadı.görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.sevgilerle...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


aytude

2-3 damla zeytinyağı verin, ama saf zeytinyağı. bende işe yaramıştı.


didemnurcan

doktoruna danıstınız mı? zeytinyaglı kulak cubugu veya fitil ile uyarma bir sure sonra alıskanlık yapabilir...  Siz de yiyeceklerinize dikkat etseniz? Kuru kayısı, kuru erik, bol rezene???


bahargulce

merhaba
ben bir kaç damla rezene çayı veriyordum.o da işe yaramazsa bir çay kaşığı saf zeytin yağı ardından bir damla su veriyordum işe yarıyordu tavsiye ederim.geçmiş olsun,sevgiler.


veysel

 doktorumuzun verdiği babuline isminde bitkisel bir şurup kullanmıştık 


aytude

zeytinyağlı kulak cubugu didemnurcanın dediği gibi pek sağlıklı bir yöntem değil, ama ağızdan damla olarak 3 damla yeterli oluyor, bir saate kadar etki ediyor.


kuzenyas

zeytinyağı bizde işe yaramamıştı.tatlı badem yağı kullandık zorlanınca.
ama sanırım bu sütünün yağlı olmasından kaynaklanıyor.1 haftaya kadar kabız sayılmıyor die biliyorum.başka bebeklere bakıp da üzülme.benim iki bebeğimde de yaşadım.ek gıdaya geçince düzeldi.
geçmiş olsun kolay gelsin


cincaloz

zeytinyağı,kuru kayısı suyu(kaynatarak),rezene hiçbiri işe yaramadı.çok mecbur kalmadıkça fitil ya da çubuk kullanmıyorum.umarım düzelir.ben de ek gıdaya geçince düzelmesini umut ediyorum.??????????Cevaplamak için Üye ol