Maxi Cosi Tobi mi Römer King Plus mı?

Idil_79 soruyor: 6

Merhaba Sevgili Anneler,

Yaklaşık 1 haftadır sürekli oto koltuğu araştırmaktayım. Kızım Dila için (kısmetse 29 Aralık'da yaşımıza gireceğiz) güvenli ve kullanışlı bir koltuk almak arzusundayız. 9-18 kg alma konusunda kararımı verdim, isofixli mi kemerli mi olsun diye düşündüğümde, isofixin fiyat farkına değmeyeceğine kanaat getirdim ayrıca haftasonu yakın yerlere gitmek dışında zaten uzun yolculuk ve süratli kullanım gerçekleştirmiyoruz o sebeple kemerli olanların işimize göreceği sonucuna vardım. Maxi cosi Tobi ile Römer king plus arasında kaldım, fiyatları birbirine yakın ancak hangisi karar veremedim :(( Min. terleten, daha güvenli ve kullanışlı olan hangisidir bilemedim. Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gmzalp

merhaba ben oğluma maxicosi tobi aldım çok memnunum..özellikle koltuğun yüksekliği çok güzel çocuk cam seviyesinde dışarıyı izleyerek oturuyor.terleme falan hiç yapmadı ama ben yaz için havlu kılıf almıştım (antalyada yaşıyoruz).çok kullanışlı tavsiye ederim.


exedol

merhaba,bende maxi cosi tobi aldım yüksek olması çocuk açısndan çok iyi her yeri çok rahat görebiliyor,uyku pozisyonuda çok rahat.Yazın kılıf kullanıyorum ama kışın çıkartıyorum.Rahatlıkla tavsiye ediyorum.


bersu_792

isofıxlı römer al derım gayette yuksek aracımız caddy oldugu için cok kararsız kalmıstım ama ebebek magzasındakı gorevlıler ıkısınıde taktı oğlumu oturduk ve en rahatı römer oldugunu bu konuda dunya bırıncısı oldugunu soyedı suan oğlum 17kılo 105cm  hala sıgıyor


firavun

Maxi Cosi Tobi'den çok memnun kaldık biz de,oğlum da


firavun

Maxi Cosi Tobi'den çok memnun kaldık biz de,oğlum da


Idil_79

Merhaba Sevgili Anneler,

Öncelikle paylaşımlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Isofix bize biraz pahallı geldiğinden dolayı kemerli olarak karar vermemiz gerekti. Uzunca bir düşünmeden ve denemeden sonra Maxi Cosi almaya karar verdik. Kızım biraz sıkılgan biri. Römer oldukça güvenli ki halan Maxi cosi ye göre daha güvenli olduğunu düşünüyorum- rahat etmesi açısından bu kararı verdim. Römerin kafa yastığı başını o kadar çok kavradı ki - aslında olması gereken o- sıkıldı kızım, tana bakmak için sürekli öne doğru kendini itmeye çalışıyordu ve bıynuna zarar vermesinden korktum, ayrıca çok da huzursuzlandı sanki içine gömülü gibi durmaktan dolayı. Maxi cosi bu anlamda daha rakat ferah ve de yüksek olmaıs nedeniyle uygun göründü. Caddebostan Mutlu Bebe'den aldık, her iki modelde var, isofixli de. Almak isteyenlere duyurulur. Tekrar teşekkür ederim yardımlarınız için. Umarım memnun kalırız.Cevaplamak için Üye ol