Koşuyolu,Acıbadem,Üsküdar Kreş Tavsiyeleri

lugesya soruyor: 10

Koşuyolu , Acıbadem ve Üsküdarda kreş tavsiyelerinizi beklerim

Bu soruyu cevapla


85 Cevap


oznurdefne

ben forumdaki kreş seçiminde nelere dikkat etmek lazım kısmındaki tüm soruları yazıp gittim, pembe pantered de, atlıkarıncada da cevap verdiler doğrusu... ama dediğim gibi pembe panter daha ilgili, açıklayıcıydı. pembe panterin yöneticisi çocuk gelişimi ve psikiolojisi konusunda eğitim almış hatta bu konuda kitap yazmış.
bugün koşuyolu yetkin anaokulu ile görüştüm, web sitesinden göründüğü kadarıyla oyun parkı kısmı parke- taş (çim ya da çim halı değil). üzerine konmuş bahçe oyuncaklar vardı...birtek bu kısmı benim aklıma yatmadı...yetkilisi funda hnm ile görüştüm anlattıkları kulağa hoş geliyordu. zaten eğitim ve tecrube künyesi oldukça başarılı.(web sitesinden incelediğim kadarıyla).. Hacettepe üniv. devamlı iletişim halinde ve danışmanları varmış.montessori eğitimi üzerinde duruyorlar. yaklaşık 27 öğrenci varmış, 11 eğitimci varmış okulda.ama gel gör ki fiyat 1.400 tl. bana çok geldi...yani bütçem olsaydı düşünürdüm sanırım ama montessorinin kendi okulu küçük kara balık çocuk evi bile 1200 lira idi kışın.
neyse ben de içime sinen ve bütçeme uygun biryer bulana kadar arayıştayım.. paylaşımlara devam:)
sevgiler...


greenalmond

merhaba.

ben de kızım için koşuyolu'nda kreş arıyorum. koşuyolu'nda şu ana dek çitlembik, çocuk dünyası, natürel, okyanus, küçümen adlı kreşlere gittim. 
Çitlembiğe kızımla gittik. sahibini soğuk ve fazla akademik buldum. ben kızım daha küçük, ya çok ağlarsa diyorum, 1 hafta sizle gelir, sonra sizsiz gelir, çok ağlayacak tabii, biz kucağınızdan zor koparacağız ama zamanla alışır diyor. bunu söylerken hiçbir duygu belirtisi yok. ben incinmesin, travma yaşamasın diyorum, kadıncağız ille de montessori diyor. ayrı bir uyku odaları yok. 
çocuk dünyasının binası ve fiziki şartları iyi, sahibi samimi ve açık sözlü. çocuğun okul fobisi yaşamaması için gerekirse 1 ay siz de onula gelin diyen, çocuğun ürkmemesi için elinden geleni yapan bir kadın. ancak sahibinin eğitimci ya da psikolog olmaması, bir öğretmenin fazla sert ve bıkkın görüntüsü, diğer öğretmenin hiç bir soruma tatmin edici bir yanıt vermemesi teredüde düşürdü.
okyanusun fiziki şartları iyi, lüks bile sayılabilir. ücreti diğerlerine göre fazla. orada kızımla ilgilenen öğretmen de ilköğretim çağındaki bir çocukla ilgileniyormuş gibi bir tavır sergiliyor, "üstten bakan" bir havası var. en geç 18.30da çocuğun alınması isteniyor.
küçümenin eğitim koordinatörü de sahibi de içten, açık sözlü ve güvenilir bir portre çiziyor ama fiziki şartlar hiç iç açıcı değil. ben orada bütün günümü geçiremezdim herhalde.
natürelin sahibiyle görüşmek mümkün olmadı, bir kez daha gideceğiz. öğretmenleri tatlı, çocuklar mutlu görünüyor. ama gittiğimiz gün içeride korkunç bir cereyan vardı, benim boynum tutuldu, o çocuklar hasta olmuyor mu acaba diye düşündüm.
ateş böceği ile ilgili olumlu yorumlar duydum, perşembe günü oraya ve düşler evine gitmeyi düşünüyoruz.
kreş ve anaokulu arayışında olan herkese kolaylıklar ve iyi şanslar diliyorum. 


lucem

Merhaba,

Ben 27 aylık kızım için Acıbadem-Koşuyolu civarında oyun grubu arıyorum. Bahsettiğiniz kreş/anaokullarından başladığınız oldu mu? Memnun musunuz?

Teşekkürler, sevgiler...


oznurdefne

Merhaba Lucem,

Biz forumdaşlarla bu konuya dair başka başlıklar altında da yazıştık. Ben Kızıltoprak -Küçükağaç anaokuluna yazdırdım kızımı ve çook memnunum. Koşuyolu-acıbadem'de forumlardan bildiğim 2 kişi Deniz anaokuluna yazdırdı, 1 kişi de natürel'e.... bilgi vermek istedim. Çünkü biliyorumki kafa yedirten bir süreç...Umarım herşey istediğin gibi olur...iyi şanslar...


aek

Merhaba,

Biz de yuva arayanlar kervanına katıldık. 27 aylık oğlum için okul bakıyoruz. Forumlardaki yazılar oldukça yönlendirici oluyor. Ben çevremden duyduğum ve burada okuduğum yorumlar sonucu Koşuyolu'da  Düşler Evi, Deniz ve Okyanus'u gezdim. Deniz ve Okyanus arasında tereddütte kaldım. Okyanus'un imkanları daha iyi ve bina, oyuncaklar, ekipmanlar, WC-mutfak gibi hijyen alanlarını çok beğendim. ama çok kalabalık. 2.5 yaş grubunda 7 çocuk varmış, bizimki de gelirse 8 olacaklar. üst sınıflarda 15'er kişi. toplam 45 çocuk. bu bana çok fazla geldi. Deniz anaokulunda çok daha az çocuk var, sahibi ve öğretmenler gayet pozitif. ama ayrı uyku odası yok. bir de oyun odalarının pencereleri açıkken içeride inanılmaz rüzgar esiyor. çocuklar hasta olmuyor mu diye düşündüm. Bunların dışında çocuklarla iletişimleri nasıldır, çocukların tek tek ilgi alanlarına yöneliyorlar mı, çocuğun eğitimine önem veriyorlar mı, yoksa çocuklar hep beraber oyun oynasın, vakit geçsin yeter diye mi düşünüyorlar merak ediyorum
Bu okullarda çocukları olanlar yorumlarını paylaşabilirlerse sevinirim. 
Teşekkürlerlucem

Merhaba,

oznurdefne cevap için çok teşekkürler, bu ay sonuna kadar ben de okulları gezmeye başlayıp bir karara varmayı umuyorum :)

sevgiler,


soles

merhaba,

ben de 18 aylık oğlum için yarın koşuyolu'nda bir kaç yer ile görüşmeye gideceğim.
 
bu arada sizlerde yeni gelişmeler var mı bize aktarabileceğiniz?


mater

Merhaba biz Çitlembik'teyiz ve çok memnunum şu anda. Bir kişi söylemiş doğru, uyku odaları yok. Kampetleri var onları çıkarıyorlar. Ve bu sene 2007'leri uyutmuyorlar. Bencede çok iyi ediyorlar. Evet sahibi biraz akademik duruyor ama inanılmaz analitik düşünüp, sorularınıza cevabı tam veriyor. Ve göründüğü kadar soğuk değil çok canayakın, ilgili, alakalı. Yemekleri güzel, ikindi kahvaltılarında genelde meyve var. Heryer tertemiz...Daha ne söylesem, gidin bakın. Birde ben çocukların gelişigüzel oynamalarını, her istediklerini yapabilmelerini her zaman istemiyordum zaten. Burası da öyle bir yer.  soles

Merhaba,

ben yaklaşık 10-12 yer gezdim Koşuyolu'nda. Oğlum 19 aylık olduğu için 2 yaşından küçük çocukları alan yerlere baktım. Niyetim 2 ya da 3 gün 2 saat oyun grubuna göndermek.

Düşler evi, Küçümen ve Makarna Çocuk arasında kararsız kaldım.

Bir de burda yazılan Çitlembik ve Ateş Böceği ile de görüşmemiştim. Onları da bir gidip görmek istiyorum.

Bunlar arasından hangisini önerirsiniz?


ayberke

Merhabalar kreş ararken bahsehtiğiniz yerleri gezmiştim.Şuan ordakilere gitmiyoruz ama 5 haftamız kreşimizde doldu.Sadece baktığınız yerlerde birkaç hususu atlamayın diye yazıyorum.Sınıflarda en az 2 öğretmen olmalı.Yardımcı bakıcı ablalar hariç.Güvenlik te çok önemli.Birde kışın çoçukların oynayabileceği spor yapab,leceği oyun alanları varmı yokmu diye bakın.Kreşlerin merdivenleride var.Bu arada gezdiğim dönemde ben okyanus ve deniz anaokulunu beğenmiştim.Cevaplamak için Üye ol