Koşuyolu,Acıbadem,Üsküdar Kreş Tavsiyeleri

lugesya soruyor: 10

Koşuyolu , Acıbadem ve Üsküdarda kreş tavsiyelerinizi beklerim

Bu soruyu cevapla


85 Cevap


detaycianne

Merhaba,

Koşuyolu Acıbadem bölgesinde anaokulu arıyorum . Yetkin anaokulunu duydum. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler


montessorimom

Merhaba,

Montessori eğitimi düşünüyorsanız Çitlembik montessori anaokulunu da görmenizi tavsiye ederim. Yetkin' de sahibinin derslere de giriyor olması bana çok doğru gelmedi. Yöneticilik yapmaya nasıl vakit buluyor anlamadım. Ayrıca alınan ücrete rağmen organik beslenme de yok . Sadece yoğurt mayalıyorlar ve sütü bir yerden getiriyorlarmış. Onun dışında dia ve civardaki marketten alım yaptıklarını belirttiler. 1500. + KDV ödeyenlerin parası çok bol herhalde.

Sevgiler


Zytn

Herkese Merhaba,


Oğlum için Koşuyolu'nda anaokulu arıyorum. Açıkçası benim için okulun fiziksel şartları (bahçesi, yeterince materyal sağlayabilmesi, tv izlenmemesi vs) ve hijyen şartları (tüm yemeklerin okulda yapılması, temiz ve düzenli olması vs) önemli. Onun dışında çocuğuma saygı ve sevgiyle yaklaşabilmesi tabii ki birinci şart. Bir de öğretmenlerin zırt pırt değişmemesi. Her türlü tavsiyeye açığım. 

Bu arada detaycianne Yetkin güzel bir okul. Yöneticisi Funda Hn. çok disiplinli birine benziyor ki bence bu çok iyi. Bana tavsiye edenler de çok memnunlardı. Onlar oğullarını ilkokula kadar ve hatta ilkokuldan sonra etüd için Yetkin'e göndermişler. Funda Hn Montessori'ye de inanmış oldukça da güzel bir montessori sınıfı oluşturmuş. 

Küçükkarabalık'ı çok beğenmiştim ama malum taşındılar bir de o fiyatlarla gönderemezdik doğruya doğru :) 

Koşuyolu'nda anaokullarının bu sene ~%20 artmasinin sebebinin de onlar olduğunu düşünüyorum. Açıkçası mahalle arası anaokulları bile -gayet güzel ve güvenilirler ama ne bir yabancı dil ne bir montessori var ona rağmen- 1400 tl istemeye başladılar.

Tavsiyeleri bekliyorum

Teşekkürler

soles

Herkese merhaba,

Ben de eylülde 3,5 yaşında olacak oğlum için okul arıyorum. Bilgilerimi ve sorularımı sizinle paylaşayım:

Geçen sene 1 ay Okyanus'a gitti ama sebebini anlamadığımız bir şekilde gitmek istemediğini söyleyince 1 ay sonra göndermekten vazgeçtik. Öğretmenleri ve idareciler çok uyumlu bir çocuk olduğunu, hiçbir sorun yaşamadıklarını ve neden böyle bir karar aldığımızı anlayamadıklarını söylediler.

Benim okul ile ilgili deneyimlerim şöyle; ilk gün, o zamana kadar ağzına peynir ve zeytin sürmemiş oğlumun çantasından kahvaltıda bunları yediğine dair bir yazı çıkması benim okula karşı güvenimi biraz sarstı. Bunun dışında doğumgünü olan çocuk için -ki 1 ay içinde doğan 3 çocuk vardı- dışarıdan ambalajlı hediye ve hazır pasta götürülmesi de pek hoşuma gitmedi. Okula hediye alıp vermenin bir kültür olduğunu, para vererek alınmış bir hediyenin, bu kültürün çocukta oluşmasını engelleyeceğini, kendi çocuğum için bu zamana kadar seçerek oyuncak aldığımı ve onun doğumgününde kontrolsüz bir sürü oyuncağın evimize girmesini istemediğimi anlatan bir mail attım. Siz kendi çocuğunuzda nasıl bir uygulama isterseniz öyle yaparız gibi bir cevap aldım, ne yazık ki!

Şimdi bu sene, başka bir okul araştırıyorum.

Küçük Şeyler ile yazışıp fiyat bilgisi sordum; yıllık (12 ay) 17000+kdv gibi pek de küçük olmayan şeylerden bahsettiler :(

Bu fiyatı görünce Eyüboğlu, İstek Vakfı ve Bilfen'i merak ettim. 16000-21000 Tl gibi fiyatlar gördüm.

Devlet okulu olarak Acabadem Anaokulu ile görüşmeye gittim; müdire hanımı görünce biraz ürküp konuşmaktan vazgeçip geri döndüm.

Şİmdi aklım çok karışık bir durumda.

Sizler devlet ve özel anaokullar hakkında ne düşünüyorsunuz? O kadar parayı anaokulu için vermeye değer mi, daha sonrasında da yıllarca okuyacaklarını düşününce?

Devler okullarında da sadece zaman mı geçiriyorlar acaba?detaycianne

Herkese Merhaba,

Okul arayışında olan herkese öncelikle kolay gelsin diyorum.

Sevgili sevalt, okuldan ne beklediğinizi tam olarak bilirseniz seçim daha kolay oluyor.Benim için kriter; Montessori eğitiminin hakkıyla uygulanması, temizlik, beslenme, idari kadro, öğretmenlerin sık sık değişmemesi ve fiyat politikası idi.Okullarla görüşürken bu noktaları göz önünde bulundurmuştum. Bahsi geçen okullar bana da çok pahalı gelmişti.

Okulumuzda 1 ayımızı tamamladık ve çok memnunuz.

Sevgili soles, çocukların okula başladıktan belli bir süre sonra gitmek istemiyorum diye direnç göstermesi beklenen bir durumdur. Hangi okula giderse gitsin bu büyük ihtimalle yaşanacaktır. Eğer okulla ilgili emin olarak karar verdiyseniz ve oryantasyonla (kademeli olarak saatler arttırılarak )başlamışsa bu durumun yaşanma ihtimali ve süresi azalır. Anne babalara düşen çocuğumuzu okuldan soğutmadan, onları incitmeden okulla işbirliği yapmaktır.

Bahsettiğiniz şekilde yapılan doğum günü partilerinden ben de hoşlanmıyorum. Bizim okula da kayıt yaptırmadan önce bu konuyu sormuştum. Okulda hazırlanan pasta ve çocukların kendi hazırladığı hediyeler veriliyor. Bu tarz okullar mevcut, bu konuda ısrarcı olabilirsiniz.

Ayrıca çocuklara gerginlik sebebi olan ve veliler için yapılan yılsonu törenleri, ödül ( sticker, kral ,kraliçe vs.) gibi uygulamalar olup olmadığını da sormanızı tavsiye ederim.

Devlet okulu ilkokulda olabilir ama anaokulu olarak yeterli olduğunu düşünmüyorum.

Kolaylıklar dilerim

 

 

 soles

detaycianne;
teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Siz hangi okula gönderiyorsunuz çocuğunuzu?


detaycianne

Biz Çitlembik Montessori anaokuluna gidiyoruz.


soles

teşekkürler tekrar.Zytn

Merhabalar,


Cevaplar için teşekkürler. Sevgili detaycianne Çitlembik'i biz de düşünüyoruz ama 10 aylik kayıtın en baştan yapılması bizi biraz ürkütüyor. Çünkü oğlumuzun daha önceden hiç anaokulu deneyimi yok ve eğer memnun kalmazsak çocuğu iteleye zorlaya göndermek zorunda kalırız diye korkuyorum. 


zulkar

sevalt, merhaba,

kreş hakkında karar verebildin mi ?  bende aynı problemi yaşıyorum ve çitlembik hakkında sana katılıyorum .Cevaplamak için Üye ol