gaz mı? diş mi?

melihim soruyor: 6

arkadaşlar bana yardımcı olun geceleri uyuyamıyo oğluşum.gazmı sancı yapar yoksa dişlerden mi uyanıyo anlamadım.Dişleri çok kaşınıyo eline geçen herşeyi agzına goturuyo damakları çok sert ama herhangi bir belirti yok.gazı da zaten dogdugundan beri çekiyoruz.gece uykularımız kalmadı.yardımcı olabilecek olan varmı.bu arada nurse harvey's ve metsil kullandım rezene çayı kullandım işe yaramıyo

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


zehra

6 aydan sonra gaz probleminin buyuk olcude gecmesi bekleniyor. Dis cikarma sureci oldukca sIkintili geciyor bizde de. Bir de gida alerjilerinin uyku sorunlarina yol actigi biliniyor, bu acidan da degerlendirmekte fayda var. Umarim kisa zamanda cozulur.


Taita

ağladığında damaklarını kaşıyınca susuyorsa diştir. ağlamaya devam ediyorsa gazdır??


gulerkaya

bizdede aynı sorun var
şu an bebeğim 5.5 aylık gaz problemi yaşamadık bu güne kadar
ancak son 3 gündür geceleri bizde uyuyamıyoruz
sanırım bizimki gaz sorunu zinco damla veriyorum ancak işe yaramıyo
sabaha karşı gazını çıkarmaya başlıyor ve rahatlıyoruz, uyuyoruz
Allah hepimizin yardımcısı olsun :))


asli_arda

Mrb , sizleri çok iyi anlıyorum bende bunları yaşadım ama emin olun gaz değil dişşş :( ne zor işmiş ben kıyamıyorum oğluma çok zorlanıyo :( çok şükür öle yüksek ateşler geçmeyen ishaller nelere duydum ...bunları çook yaşamadım ama gece uykumuz kalmadı bi ara yani o bi ara 7aylık gibi baş gösterdi hala ara aara iyi olmak kaydıyla devam ediyor...bu ara çok şükür iyiyiz alt dişlerimiz çıktı bide köpek dişi diyolar sanırım o ikisi ama hala el ağızda :)) yani dişler kendini salana kadar bu uykusuzluk böle gidicek bizde sanırım inşllh sizinkiler uyku problemini çok yaaşamaz saat başı kalk salla yatır uyuyo gibi sonra kımıl kımıl hareketler allhım bide sabah 6 da kalkıp işe gidicem :((uykusuzluk sinir ne ararsan oluyo bu ara bende ama o iyi olsun yeter diiyorum kendi kendime ..onun işi benden daha zor bazen gündüz oluyo bu haller kendini atcak yer arıyo hiç keyfi olmuyo zorrr herkese allh kolaylık versnn önce bebişlerimize :))


melihim

geceleri zaten uykumuz yok şu iki gündür biraz rahatız... cevaplar içinde teşşekkürler arkadaşlar


rana_defne

Gaz ise, biz sab damla kullanıyoruz, büyük ölçüde rahatladık.
Diş içinse, doktorumuz gece uykusundan acıyla uyanıyorsa dişin gelmesi yakındır demişti. Dişler damakları keserek ilerlermiş, o yüzden çıkmaya yakın ağlatırmış minişleri.
Ötesinde tecrübem yok maalesef, umarım bir an önce rahatlar bıdık.Cevaplamak için Üye ol