rota asısı

basakboran soruyor: 4

merhaba oğluma rotavirüsü aşısı yaptıracağım arastırmalarıma göre rotarix ve rotateq asısı var hangisini yaptırdınız acaba

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


sevfurkereym

ben kimseye kötü davranmıyorum dediğiniz gibi herkesin kendi seçimi.ama okuduklarım beni ürküttü.neden açıklanmıyor peki aşının içinde neden domuz dnasının olduğu?ileride bu dna çocuğuma ne zararlar verecek biliyormuyuz?sağlık bakanlığı neden mecburi kılmıyor ölümcül sonuçlar varsa kendileride bu virüse karşı bi aşı sunabilirlerdi.bnce bu iş ticari kaygılarla dolu.bu sayfada daha öncede sağlık bakanlığının mecbur kıldığı aşıları yaptırmayan annelerde tartışmıştı.kaldiki biz 5 sene önce olmayan yeni türemiş bi aşının tartışmasını yapıyoruz.


yase

Tabii ki aşıyı yaptırıp yaptırmamak bir seçim, çocuğun virüsü kapması durumunda bile hemen müdehale edilirse ölümcül bir hastalık degil. Ancak gerçekten çocuklar çok perişan oluyor ve ben de kızımda bunu yaşamak istemediğim için yaptırmayı tercih ettim.  Çocuğunuza verilen her aşı yada ilacın içeriğini bu titizlikle inceleyebiliyorsanız tebrikler. Ben bu konuda doktoruma güvenmeyi seçtim. Nitekim doktorumuzun aşı ve ilaç yanlısı bir tutumu yok. Domuzla ilgili hiçbir bilgim yoktu siz söyleyene kadar ama olsaydı da kararım değişmezdi.


sevfurkereym

çocuğumun ne yediğini ne içtiğini hangi oyuncaklarla oynadığını ne giydiğini tek tek inceleyebiliyor araştırıyorsak aşılarıda böle titizle araştırmamız gerekli.domuz dnası olduğunu bende bilmiyordum araştırınca öğrendim.sizde nemenem bişeymiş bu die araştırsaydınız öğrenirdiniz.ilk sayfada link koydum ordada yazıyor zaten aşının mercek altında olduğu.doktorlarda zaten ilaç mümessilleri aracılığıyla bu işe ortaklar.benim doktorum çokta şart değil sadece bilmenizi isterim karar sizin dedi.


yase

Demin de belirttiğim gibi, tüm çevrem aşıyı oldugu, güvendiğim doktorum tavsiye ettiği ve aşıyı yaptırmayıp hastalanan bir oğlu olan arkadaşımın çektiklerini gördükten sonra yaptırmaya karar verdim, kafamda en küçük bir soru işareti dahi oluşmadı, araştırmaya da ihtiyaç duymadım.. Araştırıp öğrensem de sonuç değişmezdi. 2010 tarihli linkini verdiğiniz yazıda bu aşının bir güvenlik kaygısı oluşturmadığı da belirtiliyor.
Cevaplamak için Üye ol