Gece beslenmesine son vermek

Demgul soruyor: 4

Burda okuduğum kadarıyla gece beslenmesini kestikten sonra bebekler daha çok ve daha verimli uyuyor. Bunun alışma süreci nekadar ve bebek içinde anne içinde zor oluyormu? Uyumadan nekadar önce ve ne ile besliyorsunuz

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


TATLI_CADI

ben gece beslenmesini kesmek için beni birazcık da olsa anlayabileceği zamanı bekledim.'kızım bak ışıklar söndü,artık gece oldu.baban ve ben uyuyoruz,meme de uyumak istiyor' diyorum.genelde ikna oluyor.ısrar ederse 'bak meme uyumuş sen de uyu diyerek göğsümü gösteriyorum.(önceden yara bandı yapıştırıyorum.karanlıkta farketmiyor,emmeye çalışıyor bazen,ağzına birşey gelmeyince ikna olup uyuyor.sadece su teklif ediyorum,genelde içiyor.akşam uyumadan önce muhallebi ,mama,süt kabul etmediği için sadece emzirip uyutuyorum(umarım aç kalmıyordur)


ebrucncyln

ben de her ne kadar doktor daha küçük gece de emzir dediyse gece besleyemedim oğlum 1. ayın sonunda geceleri düzenli uyumaya başladı 10. aya kadar sadece emzirdim ama sonra memeyi bıraktı ve akşamları saat 8 gibi devam sütüyle hazırlanmış milupa gece tahılı içine de yarım muz eklyiorum bir kase yiyor ve sorun yoksa sabaha kadar uyuyor sabahta 9 gibi kahvaltı yapıyor siz de gece kalktıgında su verin omzunuzda tutun geri uykuya dalsın bırakın sabırla çözülür bu durum diye düşünüyorum


ezgiceylin

ben gece emzirmesini keseli bir aydan fazla oldu ama hala geceleri uyanıyor ...yani hep açlıktan kalkmıyorlar demekki...tekrar uyumayı bilmediği için uykusu hafifleyince hemen uyanıyor:(  zor oluyormu diye sormuşsunuz bence o birazda alışkanlığa bağlı bizim için çok zor oldu çünkü memeyle uyuyordu..


ema

Gece emzirmeyi 6.ayda karar vermiş olmama rağmen 9.ayda kesebildim.İlk bir hafta çok zordu ama bir haftanın sonunda ilk defa kesintisiz uyudu sabaha kadar oğlum.Daha sonraki haftalarda uyanmalar oldu evet ama en azında 20 dk da bir uyanmıyordu ve gündüz uykularıda düzene girdi huzurlu bir bebek oldu.Akşamları tok tutacak gıdalar yedirmeye dikkat ettim.

Kararlı olmak en büyük etken gece emzirmeyi kesmede' bir defadan bir şey olmaz' deyip emzirmek her şeyi başa sarabilir.

Düzenin oturması 2-3 ayı buluyor.Cevaplamak için Üye ol