2 aylık bebek için gece uyku saati kaç olmalı?

devolego soruyor: 10

Merhaba,


Oğlum 2 ayını yeni doldurdu. Akşam 19:00da odamıza çıkıyorduk, emzirerek uyutuyordum. 20:15 civarı yatağına bırakıyordum ve gece uykusuna başlamış oluyordu. son 1 haftadır yine aynı şekilde 19:00 da odaya çıkıyoruz. Emziriyorum. Uykuya geçiyor ve 19:30 da uykusunu almış bir şekilde uyanıveriyor. Emse de, kucakta gezse de tekrar uykuya geçmiyor. Hafif dalaar gibi olsa da uyanıyor hemen. Ve çılgınlar gibi ağlıyor. Emzir, gezdir, sakinleştir derken 21:30 civarı ancak uykuya dalıyor. 

Uyku saatini erkene mi çeksem, geç saate mi kaydırsam bilemedim bir türlü. Benzer sorun yaşayan var mı? 2 ayı dolmuş bebeklerinzi kaçta akşam uykusuna yatırıyorsunuz?

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


kurablyemm

Belki bi rahatsızlığı vardır doktora görürseniz veya bir şeyden rahatsız oluyordur yaninizdayatirin deneyerek bulursunuz benimkiziminda zaman zaman oluyordu


selencem

Gazı çıkmıyorss ağrıdan, tam doymuyorsa açlıktan uyanıyor olabilir.


devolego

Salı günü kontrolü var, Hollanda'daki doktorlar pek kaale almıyor bu tür durumları. "Yatağında ağlat" cevabı alacağıma eminim. 


Gaz olabilir belki. Uykusu açılmasın diye akşam emmelerinde gazını pek çıkartmıyordum çünkü. 

Bebeklerinizi akşam uykusuna kaçta yatırıyorsunuz?

Cevaplarınız için teşekkürler.


nilayy

2 ayı doldurduk diyosrsunuz, tam büyüme atağı dönemine denk geliyor. birkaç günde geçeck bir durum ama daha kolay atlatmak isterseniz gün içinde daha sık emzirin.uyanma sebebi açlıktır çünkü... Tabii bu benim fikrim, yanlış yönlendirmek istemem sizi,..


kurablyemm

Bebekler 8de yarmalı yoksa büyüme hormonu salgılanması en gec8.30zor_baba

Biz iki aylıkken 9 gibi yatıyorduk ama arada uyanıp duruyordu. Sonra bir akşam bu böyle gitmez dedim, gittim mamaroo denilen salındaktan aldım. ilk başta mızırdadı ama sonra alıştı. Ama aynı salıncaktan aldıklarında çocuğu alışamadığı için iade edenler de olmuş. Bebek bu sonuçta, sıkıntısını bir anlatabilse.


guta

Daha 2 aylık, uyku düzeninde daha neler neler olur. Dişleri çıkacak, hastalanacak, tüm düzen  bir anda kaybolacak. Bence fazla zorlamayın, 7 de uyuyacak diye yatakta ağlasın uyur diyenlere de inanmayın :) Büyüme hormonu 8 den sonra salgılanmaz diye birşey de olamaz. Tabi ki erken uyumaları gerek ama her çocuğun kendine has bir düzeni oluyor, her ailenin de bir düzeni oluyor. Her iki çocuğum da hiçbir zaman 7 de uyumadı, her zaman 9-9.30 dur bizde uyku saati. Maşallah her ikisi de güzel güzel büyüdü, çok da huzurlu çocuklar. 


homemaker

Uyku saati 9-9.30 en uygunu. 2 yaşında çocuk öğlen de uyuyorsa 19.30 gibi uyuması bana zor göründü.devolego

@homemaker cevabın için teşekkürler ama oğlum iki yaşında değil, 2 aylık :) ve uyku problemi daha da beter olarak devam ediyor. Artık gündüz uykuları da kısacık ve dalmamak için direniyor.


bbadee

Kizim 3 aylik olana dek anami aglatti. Gece 1 lere kadar oturrduk. Sinirden aglar dururdum.

Aksam 8 gibi yatirirdm. 40 dk. Sonra saatlerdir uyuyorms gibi dinc bir sekilde uyanir daha da uyumazdi.

Gaz sancilari yuzundendi tum bu iskence. 3 ay bitti aman aman duzene girmesede uykusu en azindan 1 e kadar oturmalar bitti.

Belki sizde de sorun gazdir.


Cevaplamak için Üye ol