Son zamanlar;sürekli emmek istemesi...

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ece_g

Bu günler geçecek hiç kafana takma benim kızım da aynen böyleydi hatta misafir geliyordu bazen ben önlüğümü takıp emziriyordum belki 1 saat emiyordu.hatta 1 gece uyandım dedim bu sefer meme vermiycem alışsın her arandığında meme bulmamaya kardeşim de bendeydi kız 1 saat evde dolaştırdı bebeği ama yok bizimki pes etmedi ağzını şapırdatıp durdu en sonunda yine vermek zxorunda kaldım hemen uyudu,ben de internetten çok araştırdım okudum ve şu anda okuduğum bir kitap var diyor ki afrika da kung san kabilesi varmış onların bebekleri hiç ağlamazmış bu konuda araştırma yapmışlar bu insanlar bebeklerini sürekli kucağında tutup her an her dakika emziriyormuş ve çocuklar da büyünce çok özgüvenli oluyormuş.özetle diyeceğim o ki sen bebeğin istediğinde memeni ver bir süre sonra herşey düzene giriyor.Ben bizzat yakın zamanda yaşadım ve şu anda düzene girdi ,sadece biraz sabır...


Smryna06

Benim kizim da ayniydi, memeden ayrilmak istemezdi, emmeden durdugu gunleri gorecek miyim acaba derdim ve inan simdi 2 saat emmeden durabiliyor, birak emsin emebildigi kadar, biliyorum bazen emzirmek istemiyorsun ama bir de bebegini emziremeyen anneleri dusun, anne sutu en degerli asi onun icin, bir de bu aralar hava cok sicak susuyordur emmek istiyordur.


Smryna06

Gaz olsun cikarir bir sekilde, iki saat durabilir ama durmuyorsa aglamasina goz mu yumacaksiniz, acliktan degil belki de size ihtiyaci var diye emiyordur.


fistikcik

Slnkaa, siz sakin olun, bebeğiniz istedikçe meme vermeye devam edin. Bebeğiniz daha çok küçük, üstelik düşük ağırlıklı doğmuş. Düşük kilolu doğan bebekler sürekli emmek isterler. Gaz meselesini dert etmeyin, emzirdikten sonra çıkarırsınız.
Emdikten 2-3 dakika sonra memeyi bırakıp hıuysuzlanması, memeyle kavga etmesi bana süt akış hızının fazla olduğunu düşündürttü. Sürekli meme değiştirmeyin. Bu memeyi bırakıp aldığı her defasında aynı memeyi verin. Süt akış hızı fazla gelince hem bebeği huzursuz eder, hem de çok gaza sebep olur.


fistikcik

Slnkaa, yenidoğanlar (özellikle düşük kilolu dopanlar) sürekli anne sıcaklığını hissetmek isterler. tabii bu durum sizin için ilk aylarda yorucudur.
Önce uyku saatlerini biraz düzenleyin (bu kadar küçğk bebeğin uyku düzeni henüz olmaz, ama biraz ayarlama yapın demek istiyorum).
Son uykusundan 10'da kalktı ve 45 dakika emdi mi ? Uyuyabilir artık. Çünkü bu dönemde bebek en fazla 45 dakika uyanık kalır (ki bazı bebeklere bu süre bile fazladır). 2 dakika uyudu, yine mi uyandı ? Tekrar uyutmayın. Meme verin ama bu sefer 45 dakika sürmesin. Örneğin 20 dakika sadece kalsın bu sefer (bu bir kural değil, süreyi sadece biraz kısaltmak için tahmini bir rakam). Sonra bebeğin altını değiştirin. Kundaklayın, tekrar kısa süre mayışıncaya kadar meme verin, odanın uzak bir köşesinde saç kurutma makinesi açın. 20 dakika zaten emmişti, alt açma, kunadklama, tekrar emme vs ile birlikte son uyanmasından 45 dakika kadar geçtikten sonra bebeği öyle yatırın.

Öyle de uyumazsa bir sling edinin ve bebek slingin içinde biraz evin içinde dolaşın. Hiç olmazsa elleriniz serbest kalır.

Uyurken bir süre saç kurutma makinesi açık kalsın. O da olmazsa okyanus sesi, yağmur sesi, anne kalp atışı sesi bulun bir yerden.
Bunlar işe yarar ve size biraz nefes aldırır. Tabii alacağınız nefes 15-20 dakikadır, belki yarım saattir. Sonra yine meme isteyecektir :)


zaksungur

bizim bir gündüz bir emme krizi başladı ve geceye kadar sürdü, memeden ayrılmadı. aryık doktorunu arayacaktım çünkü sütten beyni patlayacak zannettim. görümcemle konuştuk, bize de aynı şey olmuştu dedi de biraz rahatladım. bazen böyle kriz anları oluyo işte. bu aralar motton şu olsun: BU DA GEÇECEK!Cevaplamak için Üye ol