6 aylık olana kadar sadece formül süt ile beslenen bebeğiniz var mı? Böyle devam edebilir mi? Yoksa ek besinler gerekli mi?

guven soruyor: 2

Merhaba, 

Göğüsüm ile ilgili büyük sıkıntılar yaşadım, sonrasında tüm çabalamalarıma rağmen sütüm çok olmadı, günde 130 ml ancak, mecburen annesütüne ek formül mama ile büyüdü. Bugünlerde ise sütüm iyice azaldı, annesütü tamamen kesinlince sadece formül süt ile 6. aylık olana kadar beslemeye devam etme konusunda tecrübesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


guven

Bu gıdaya geçme konusunda okuduğunuz en fazla faydalandığınız kitaplar hangileri tavsiye eder misiniz? (ingilizce de olur almanca da)


silky

Biz 4 aylıkken sabah 11:00 gibi meyve puresi  ve aksam 19:00 gibi muhallebi ile baslamistik. (miktarları az az, yavas yavas cogalttık) meyveyi cam rendede rendeledik, blendirdan kesinlikle gecirmedik. 5. ayda sebze purelerine gectik, 5,5. ayda sebze puresinin icinde pirinc, bulgur gibi tahillar koymaya basladık. Sebzeleri buharda hasladıktan sonra catalla ezdik, ve o sekilde verdik, bu sekilde puturlu gıdalara alisti. 6.ayda kahvaltıya gectik. Size kolaylıklar dilerim.
Cevaplamak için Üye ol