Kreş ve yarı zamanlı yardımcı

fcanan soruyor: 3

Merhaba,

Çocuğu ya da çocukları kreşe/okula giden ve çevresinde yakını olmayan çalışan annelere bir sorum var. Çocuklar hastalandığında, bir ya da bir günden fazla evde kalmaları gerektiğinde, işten izin alamayacağınız zamanları nasıl çözüyorsunuz? Ev işleri için yarı zamanlı çalışacak ve bu tür ihtiyaçlarda tam gün gelecek bakıcı/yardımcı fikri mantıklı mı? Bu şekilde yapan arkadaşlarlar ücretlendirmeyi nasıl yapıyorsunuz?

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Nurcancan

merhaba,

henüz bu aşamaya gelmedim ama ben de 1-1,5 sene sonra aynı durumda olacağım. bizde yakında babanne var ama bakımını yapamaz diye düşünüyorum. babayla dönüşümlü baksak fikri oluyor hasta olduğu zamanlarda. veya iyi bir komşu olsa da anlaşsak.. onda da günlük bir miktar belirlense uygun olabilir diye düşünüyorum.


fcanan

nurcancan çok teşekkürler cevabınız için. çok mantıklı. iyi bir komşu olabilir, günlük fiyat ile. ya da dediğiniz gibi babayla çok zorda kalınırsa birer gün yıllık izin de kullanılabilir dönüşümlü.


Asozen

Benim küçük kızım bu yıl başlayacak okula, ilk okul yılında baya sık hastalanıyorlar, ablasından  dolayı deneyimliyim bu konuda. Bu sebeple tam zamanlı yardımcımızı bu sene de tam zamanlı devam ettireceğiz biz. Ama yarım gün geliyor olsaydı, herhalde sizin gibi düşünür, hastalık vs gibi acil durumlarda tam gün gelmesini sağlamaya çalışırdım sanırım. Cevaplamak için Üye ol