anadolu yakasında ilköğretim okulu seçimi?

hande_g soruyor: 10

Merhabalar,

kısaca bir bilgi vereyim , bu yıl 6 yaşa başlayacak bir kızım var.. istanbul acıbadem tarafında oturuyoruz. altunizade tarafında da kendi anaokulum var, kızımda benimle..  bu yıl pedagogumuz mutlak başka okula başlamasını söyledi ve şubattan itibaren okul kayıtları- okul gezme günleri vs. başlıyor.. aslında yıllardır bir sürü çocuğumu çeşitli okullara yönlendirdim ama hangisiyle konuşsam hepsi memnun.. işin içini bilince karar vermek seçim yapmak çok daha zor oluyor. tüm anneler gibi çok doğru bir seçim yapmak istiyorum. iyi okusun istiyorum vb.. 
devlet okullarından İlhami Ahmed Örnekalı istiyordum (ki bizde ordan mezunuz) ama bu yıl çok iyi şeyler duymadık. aklımda bazı özel okullarda var ama..

şimdi benim merak ettiğim özellikle seçim yapıp okullara devam eden  annelerden Anadolu yakasında hangi okulu tercih ettiğiniz hazırlık ve ilkokul aşamalarında.. 

rica etsem ilköğretim bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


AOA

Cevapları merakla bekliyorum ki bunu soran bir anaokulu sahibiyse bizler ne yapalım? :) 


hande_g

:)) dimii çok vahim gözüküyor oradan durumum..
ancak şu var daha doğrusu şöyle anlatayım..

okulumu açmadan önce eski ve yıllardır çalıştığım okuldan ayrılmıştım ve henüz benim okul işim kesin değildi.. acıbadem-koşuyolu-altunizade başta olmak üzere hemen hemen çoğu okulu yada sahiplerini yada öğretmenlerini çok iyi biliyordum ve kızımı başka bir okula vermem gerekiyordu. aylarca bunların arasından seçim yapmaya çalıştım.. mutlaka benim gözümle bir eksikleri var çünkü.. birinin ya kurucusu -binası çok iyi temizliği berbat, birinin öğretmeni çok iyi yemekleri berbat.. hep bişey oluyor maalesef benim adıma. tamamen kendi adıma konuşuyorum bu arada..

şimdi ilkokul işide böyle. diyelim 10 okul var ben zaten 6-7 sini direk eliyorum.. ancak geri kalanlardan seçim yapmam için direk onlarla yaşayan birilerinden fikir almam gerekiyor.. onun için bende umarım gelecek cevapları bekliyorum..


AOA

Eğer tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Yani elediğiniz okulları ya da sizin aklınızdaki okulları.

Benim kafamda şu an 3 okul var: Örnekal, Erenköy İlköğretim ya da Nurettin Tekzan. Bu 3 okulla da ilgili çevremde iyi referanslar var, özellikle de Erenköyle. 


ayberke

Yanlız merak ettiğim bir husus var.Devlet okulunu seçme gibi bir sanşımız yokki.Adrese dayalı artık sistem.
Bende cevapları bekliyorum merakla zira bizimki 4 yaşını yeni bitirdi.Bende ufak
ufak araştırmaya başladım.
Kreş bakarkende çok araştırmıştım en sonunda doga anaokuluna karar vermiştim ama şuan kararımın doğrulugu konusunda emin olamamakla beraber pişmanlıkda hasıl olmaya başladı.Çok sık hastalanma nedeni ile.
O kadarda gezdim koşuyolu cıvarını.
Neyse bende takip ediyorum bakalım ne çıkacak sonuç.


hande_g

Sevgili Aoa, benim direk elediğim okulların çoğu özel okullar. tabii devlet okullarında da tercih etmediğim okullar var. ancak bahsettiğiniz 2 okulda benim iyi diye bildiğim okullar.özellikle Örnekal ve N.teksan için.açıkçası Erenköy için çok bilgim yok. ben Örnekalı çok istiyorum aslında ancak geçen seneden beri kötülediler filan deniyor.
devlet okulu olarak Koşuyolunda Reşat Nuri vardı.. geçen seneye kadar çok çok iyiydi. geçen sene 3 kez müdürü değişti, her gelen kendine göre değişiklik yaptı ve geçen yıl için herşey kötüledi maalesef. bu yıl ama belki toplamıştır. Acıbademde Ata vardı, çook iyi bir okuldu hatta sınıf mevcutları çok azdı. sonra talep görmeye başlayınca deli rakamlarla bağış almaya başladı ve sınıflarda kalabalıklaştı vs. vs. yinede benim düşüneceğim ilk etap bunlar olacak..hande_g

Sevgili Ayberke evet adrese dayalı sistem ancak tabii şöyle bir durum var. ülkemizde birçok alanda olduğu gibi bundada farklı çözümler üretebiliyorsunuz.. şöyleki ben eğer örnekala karar verirsem orda adresi tutan birine ki eski komşularımız var 1 sene önceden kendinize ait fatura çıkarabilecek birşey bağlatmam lazım. örneğin telefon gibi.. sonrasında zaten çoğu bağışlara bağlı olduğu için genelde olabiliyor böyle şeyler. benim adresimin tuttuğu okul mesela korkunç bir okul.. yani Öyküyü asla okutmayacağım bir okul.. sadece bu yıl 320 çocuk ayrılmış..
çook zor çookk..

kreş durumunuza gelince doğa koleji anaokulumu seçtiğiniz? hastalık genel olarak ilk sene çok olur zaten. okulun biraz takviye yiyecekleriyle ve hijyeniyle daha kolay atlatılabilir ancak hep ilk sene böyle geçer genel olarak :(


ayberke

Cozum fikirleriniz cok hosuma gitti.evet doga koleji anaokuluna gidiyoruz sorunda hasta olan tum cocyklarin okula ilacla gondeilmesi.son bir ayimizda 3 kere dotora gittik.neden hasta ccuklar okula geliyor dedigimizde herkes sizin gibi anlayisli degil diyorlar.yoksa bende biliyorum ilk sene sik hastalaa olur ama bu kadar kisa zamandazamanda olmamali diye dusunuyorum.kosuyolundaki cogu kresinn merdivenleri ve guvenligi yuzunden burayi tercih ettik ama ma

lesef boyle oldu.umarim okul arayisiniz guzel sonuclanir


twinseda

Merhaba

Ben de oğlumu Atakent Doğa Kolejine göndermeyi düşünüyorum
Ayberke siz memnun musunuz genel olarak
Fiyatta pazarlıkla en fazla ne kadar düşerler, bir fikriniz var mı
Taksitli fiyatı için 12.600 dediler ama bizim için yüksek.MelekAnne

Çok yakın bir arkadaşım uzun bir süre araştırma yaptıkdan sonra İlhami Örnekala verdi bu sene fakat pişmanım demişti.
Bende Erenköy de ikamet ettiğim için konunun takibindeyim.


hande_g

Melekanne, arkadaşın Örnekaldan neden memnun olmamış? içinden biri olarak ne gördüğü önemlidir mutlakCevaplamak için Üye ol