Gece uykusuzluğu

nidanimet soruyor: 4

11,5 aylık kız çocuğum var fakat geceleri uyumuyor normaldede çok kalkıyordu ama bu bir hafta uyumuyor desem yeridir arkadaşlar dün de hatta uyandığında gece 12 gibi 1 saate yakın durmamaya ağladı ne olduğunu anlayamıyorum diş sıkıntısı gibi de değil yani önden altan 2 üsteen de 4 dişimiz çıktı daha çıkar mı hemen onu da bilmiyorum artı ben uykudan kalkışkarını açlıktan sanıyodum yatarken çok iyi karnını doyuruyorum ama geceleri şuan yarım saatlere indi diyebilirim meme istiyo ne yapabilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirimmmm

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Geceleri meme vermemekten başka çareniz yok. Sadece geceler için memeden kesmek gibi düşünün bunu. Zaten eğer şimdi geceleri memeden kesmezseniz birkaç ay sonra bunalıp toptan memeden kesersiniz muhtemelen.

Artık laf anlayabilir. Karanlıkta meme verilmeyeceğini, memelerin uyuduğunu söyleyebilirsiniz.

Eğer mümkünse yardım alın. Alışana kadar babası, anneannesi vs geceleri ilgilensin. Sizi görürse aklına meme gelir, sakinleştirmesi zor olur.

Çok ağlayacaktır 1 hafta kadar. Kendinizi psikolojik olarak alıştırıp asla geri adım atmayacaksanız başlayın. Çünkü eğer bir kere geri adım atarsanız, sonrasında çok daha fazla zorlar.


ipekkusgoz

cokbilmisin tam tersi bir cevap vermiş olacağım ama ben gece beslenmesini kesmedim. gerçi yarım saatte bire hiç inmedik. Ama gece de 4-5 kere emmek istediği oluyordu.


turkuazz

memeyi kesmek çok çok gerekli ama kesmiş de olsan bazen böyle uyanıp ağlamalar vs olabiliyor.yardım almak,gündüz uyumaya çalışmak benim yapabildiğim tek şeydi,bir de depresyona girmek:) 

allah yardımcınız olsun,hiç kolay değil..


ipegim

10. aya kadar emzirebildim ben. Kızım da belli saatlerde uyanıp emerdi sorun olmazdı ama emzirmediğim dönemlerde de zaman zaman 1 hafta - 10 gün kadar böyle uyku düzensizlikleri oldu. Şu anda hala oluyor. Geçen hafta 3-4 gün üst üste geceleri çok ağladı muhtemelen diş ama emzirseydim bu zamanlarda ben de memeden kaynaklandığını düşünebilirdim. Demek istediğim sanmayın ki memeden kestiğinizde böyle geceler olmayacak. Tek farkımız tabi ki sizin kızınızın sıkıntılı gecelerde memeye düşmesi, ama biz de başka yollar deniyoruz sakinleşmek için..Cevaplamak için Üye ol